Berberde Çırak olarak Çalışmak

Berber çıraklığı kötü iştir sadece yerleri süpürür ve fön çekersin arada. Lokanta, kafeterya gibi yerlerde hem gelirin yüksek olur hemde zevk alırsın.

Berber çıraklığı kötü iştir sadece yerleri süpürür ve fön çekersin arada. Lokanta, kafeterya gibi yerlerde hem gelirin yüksek olur hemde zevk alırsın.
Lokanta ve kafeterya da nasıl zevk alınıyor anlamadım. Egosu yüksek cebinde parası olan insanların karınlarını ve egolarını doyurmak için çalışmak hiç zevkli değildir. Esnaf lokantaları için bunu söylemiyorum tabi. Berberde çalışmak en azından sana bir zanaat öğrenmen için fırsat olabilir bir ay bunun için yeterli değildir ama en azından çalışma hayatını ve zorluklarını öğrenmiş olursun.

Lokanta ve kafeterya da nasıl zevk alınıyor anlamadım. Egosu yüksek cebinde parası olan insanların karınlarını ve egolarını doyurmak için çalışmak hiç zevkli değildir. Esnaf lokantaları için bunu söylemiyorum tabi. Berberde çalışmak en azından sana bir zanaat öğrenmen için fırsat olabilir bir ay bunun için yeterli değildir ama en azından çalışma hayatını ve zorluklarını öğrenmiş olursun.
Kandırmışsın kendini ben yaz aylarında mahalle dürümcüsünde günlüğü 20 tl ye çalışıyordum. Şimdi ise Kaşıbeyaz'da günlüğü 70tl ye çalışıyorum ve bazı oteller istiyor bu konuda da kendini geliştirebilirsin bir otelin günlüğü 120 dir bahşişlerle abartısız 600 ü bulabilirsin.

Bende Antalya da ayda 3500 TL kazandığımı hatırlıyorum ama inan bana zerre zevk almıyordum işimi yaparken. Şimdi masa başında 1300 TL ye kafam rahat.

Ya bu günlük 20 tl falan diyorsunuzda nereden başlayabilirim bu iş için paraya ihtiyacım var tost makinesiyle oynamaktan sıkıldım.

Nereye 700-600 alıyor ? Adam meslek öğreniyor. Berber'e giriyorsan para için girmezsin kendine meslek edineceksen girersin. Günlük yerine sana haftalık verir oda 30-35 en fazla 45 falan verir. 700 falan istiyorsan lokantalar'da garsonluk yapacaksın benim gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı