Berberde çalışmak

Berber ve bahşiş. 🤔

Dükkan sahibi lokanta işlettiğini zannetti herhalde. Bahşiş alabileceğinizden şüpheliyim.

Günlük 15 lira için değmez, kendini boşuna yıpratma.

Anlatmaktan yoruldum, neyse; bu arkadaş iyi bir ustaya denk gelirse çok güzel paralar kazanır. Berberde çırak olunca zaten normalde ücret almazsınız.
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, usta sanırım iyi birisi gibiydi. Yani nasıl anlatsam, dükkan öyle ücra köşelerdeki berberlerden değil gibi. Usta da çok saygılı birisiydi, üslubunu ve diksiyonunu çok beğendim. Sanırım 1 hafta civarı çalışıp bırakacağım.
6km yol gidecek ve 15 TL mantıklımı sence?
Biraz anlam karışıklığına sebep olmuşum, kusura bakmayın. Berber evimin önünde, en yakın berber çarşıda onu anlatmak istedim. Tekrar kusura bakmayın.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, usta sanırım iyi birisi gibiydi. Yani nasıl anlatsam, dükkan öyle ücra köşelerdeki berberlerden değil gibi. Usta da çok saygılı birisiydi, üslubunu ve diksiyonunu çok beğendim. Sanırım 1 hafta civarı çalışıp bırakacağım.

Biraz anlam karışıklığına sebep olmuşum, kusura bakmayın. Berber evimin önünde, en yakın berber çarşıda onu anlatmak istedim. Tekrar kusura bakmayın.
Sorun değil; siz bir deneyin, mutlu olursanız devam edersiniz. Bu foruma böyle sorular sormanızı önermiyorum, çırağın bahşiş aldığını bilmeyen arkadaşlar var.

İllaki başka çalışabileceğin yerler vardır.

15 lira için neredeyse tüm gününü dükkanda mı geçireceksin ? Değmez.

Geri
Yukarı