Berberde Çırak olarak Çalışmak

Bizim fırında ekmek götürüyordum. Günlük 45 TL alıyordum. Aya çıkarsan 30x45=1350 TL kazanıyordum. Tabi 3-4 Yıl önceydi.

Bu değişir bizim burda amcamın yanında çalışan vardı günde 20 30 kişi geliyor 10 15 tanesi 3-5 tl veriyor ama benim bahsettiğim mahalle berberi günlük 5 tl den 10 kişi desen hadi olasıklarda var günde 40 tl cepte pazarları çıkarırsak ortalama 26 gün çalışırsın buda 1040 tl eder 1000 diyelim ama bunlar tahmini senin çalıştığın yer bir mağazada ise daha yüksek gelir elde edebilirsin.Örnek ben amcamın yanına yardım etmek için gittiğimde 2 saat gibi bir süre durdum 13 tl param olmuştu

Maksimum 1000 TL. Bana sorarsan'' 1000 TL paramı la diyeceğim''. Yani tavsiye etmiyorum.
Bunu soran arkadaşımız büyük ihtimal yaşı çok büyük değildir yani 15 16 yaşında bir genci tanıdığı filan girdirmediyse işe 1500 2000 tl vermez diye düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı