Berberlik okumak mantıklı mı?

• Konuyu başlatan woja
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 337

woja

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2009 doğumlu orta son öğrencisiyim. Derslerim açık konuşuyorum çok kötü, aklımda bir fikir var ve çevrem de destekliyor. Ben bilgisayarla arası iyi olan borsa ile bu yaşta ilgilenen biriyim. Normal liseye gidersem büyük ihtimal notlardan kekoların olduğu bir liseye gitmek zorunda kalacağım ve A101'de işim hazır olacak. Sizce çıraklık okulu okuyup berber olmak mı yoksa normal liseye gidip hiç çırak işlerine girmemek mi? Berberliğin yanında borsaya devam edeceğim.

Aşırı mantıklı. Berberler konumu iyiyse minimum 120-150k kazanıyor.
Dükkan kirası değişir ama cebine 50-60K kalan berber biliyorum

Dükkan kirası değişir ama cebine 50-60K kalan berber biliyorum
yaşadığı yer çok önemli bu konuda, ama araba ustalağı konumdan biraz bağımsız kalıyor, dış ustalık daha da bağımsız bırakabilir, iyi bir berber ile iyi bir araba ustası aldığı kazanç kıyaslanamaz

Dükkan kirası değişir ama cebine 50-60k kalan berber biliyorum.

Benim çevrem ve sohbetim iyi esnaf iyi olur benden diye düşünüyorum İzmir'in göbeğinde karşıyakada oturuyorum kötü bir okulda okuyacağıma gidip berber olmak daha iyi gibi geliyor ama sonradan pişman olmakta istemiyorum.

Arabalarla aran iyi ise, sanayide güzel bir bölüm seçebilirsin, mesleki eğitim alarak, hem maaşın olacak.
arabalarla pek aram yok berberliğide temiz iş olduğu için istiyorum bir yandan sanayi beni çok sarmaz

Çıraklık mezunu biri olarak garip bir şey söyleyeyim, mezun olunca direkt olarak meslek skillerin yüklenmiyor. Ben çıraklık elektrik tesisatı mezunu bir kalfayım fakat mesleği yapamadım açıkçası ve bıraktım. Yani tavsiyem meslek seçerken bunu göz önünde bulundur yapabileceğin, seveceğin işi seç.

Geri
Yukarı