Beşiktaş tribünlerinde "Hükümet istifa" sloganı atanların gözaltına alınması

Onu da bana göre dedim. İlk mesajım bile öznel bir dille yazdığım mesaj. Kabul edilebilir değildir diyorum ilk mesajımda, yasal değildir demiyorum. Mesajıma bile "Haklı bulduğum." diyerek giriyorum. Polisin davranışını bir mantığa sokup haklı bulduğumu dile getiriyorum sonraki mesajlarımda da. Ne atılan slogandan yana, nede başka bir konuda yorum yapmadım. Ancak bazı kişiler buluttan nem kapmaya hazır bekliyorlar tartışmak için.
Hocam çok duygusal günlerden geçiyoruz, bu tür konularda tepki almak gayet doğaldır. Ancak birbirimize karşı saygısız konuşmamız söz konusu olmaz. Bizim zıtlığımız kişisel alanda değil fikir alanında. Benim baştan beri takıldığım konu polisin bu durumda "ikircikli ve taraflı" şekilde göz altına alma tutumunu doğal karşılamanız, statta slogan atmanın izne bağlı olduğunu ima edip bunu demokratik buluyor izlenimi vermeniz ve iktidarın "burda siyaset yapmayın, şurada siyaset yapmayın" şeklindeki anlamsız savunma kalkanı argümanına yakın bir tavır almanızdır.

Hocam çok duygusal günlerden geçiyoruz, bu tür konularda tepki almak gayet doğaldır. Ancak birbirimize karşı saygısız konuşmamız söz konusu olmaz. Bizim zıtlığımız kişisel alanda değil fikir alanında. Benim baştan beri takıldığım konu polisin bu durumda "ikircikli ve taraflı" şekilde göz altına alma tutumunu doğal karşılamanız, statta slogan atmanın izne bağlı olduğunu ima edip bunu demokratik buluyor izlenimi vermeniz ve iktidarın "burda siyaset yapmayın, şurada siyaset yapmayın" şeklindeki anlamsız savunma kalkanı argümanına yakın bir tavır almanızdır.
Ben kişisel olarak değerlendiriyorum. Duygusal günlerden geçiyoruz ve insanın bazen stresini atacak, dikkatini dağıtacak şeylere ihtiyacı oluyor. Yeterince stres var gün içerisinde, futbol maçında, gittiğim konserde artık siyaset görmek istemiyorum. Oraya gitme amacım zaten bu stresten kaçmak. Seçime bir şey kalmadı şurada, seçim geldiğinde oyumu başkasına vereceğim ve mevzu burada bitecek benim için.
Ancak birbirimize karşı saygısız konuşmamız söz konusu olmaz.
Sizin konuşmanızda saygısızlık yok zaten.

Kardeşim gürültüden rahatsız olacak adamın stadyumda ne işi var? Operaya gitsin. Gerçekten çok sığ ve tek düze düşünüyorsunuz. BİM kıymasından beynimiz gitmiş toplumca.
Kıymasını değil de et dönerini severdim eskiden. Artık et olduğundan şüpheliyim. Demek istediğim gürültü değildi. Her şeyin bir yeri var bundan bahsediyorum. "Stat = gürültü" demekse "monitör = görüntü" demek. O zaman her 5 dakikada bir çıkan ve 1 dakika boyunca izlemek zorunda olduğumuz reklamlar bizim için sıkıntı olmayacaktır. Sığ düşünceye bir örnek.

Evet ama niyetinizi ve çizginizi belli ettiniz.

Bir protesto kültürü yok sanırım size. Yuh çekmeyi, itiraz etmeyi bile doğru bulmuyorsunuz sanırım.
Mesajlarimi okumazsaniz böyle düşünürsünüz.

Evet ama niyetinizi ve çizginizi belli ettiniz.

Bir protesto kültürü yok sanırım size. Yuh çekmeyi, itiraz etmeyi bile doğru bulmuyorsunuz sanırım.
Bir dahakine rica ederim okuyun.
Ben kişisel olarak değerlendiriyorum. Duygusal günlerden geçiyoruz ve insanın bazen stresini atacak, dikkatini dağıtacak şeylere ihtiyacı oluyor. Yeterince stres var gün içerisinde, futbol maçında, gittiğim konserde artık siyaset görmek istemiyorum. Oraya gitme amacım zaten bu stresten kaçmak. Seçime bir şey kalmadı şurada, seçim geldiğinde oyumu başkasına vereceğim ve mevzu burada bitecek benim için.

Mesajlarimi okumazsaniz böyle düşünürsünüz.

Bir dahakine rica ederim okuyun.

Arkadaş;

Haklı bulduğum durumdur. Yeri ve zamanı değildir. Maçı izlemeye gelmiş diğer seyircilerin tadını kaçırmanın anlamı yok. Yasal olarak eylem yapma hakkımız var vatandaş olarak. Bunun için gerekli izinleri aldıktan sonra polis koruması eşliğinde "Hükümet istifa!" da dersiniz

Şu cümlelerini okuyorum anlıyorum. Sizin bu düşüncelerinize külliyen karşı çıkıyorum. Sizin mahalleniz zamanında her cuma eylem yaparken baş örtüsü için İZİN mi aldılar?

Efendim?

Haklı bulduğum durumdur. Yeri ve zamanı değildir. Maçı izlemeye gelmiş diğer seyircilerin tadını kaçırmanın anlamı yok. Yasal olarak eylem yapma hakkımız var vatandaş olarak. Bunun için gerekli izinleri aldıktan sonra polis koruması eşliğinde "Hükümet istifa!" da dersiniz, LGBT yürüyüşü de yaparsınız, her türlü hakkınızı da ararsınız. Kimsede sizi göz altına almaz hakarete varan söylemlerde bulunmadığınız müddetçe. Ancak gerekli izinleri almadan, çevredekilerin huzurunu kaçıracak bir şekilde yapılan hiç bir eylem kabul edilebilir değildir.
Tam yeri ve tam zamanıdır! Hatta geç kalınmıştır! Bu saatten sonra her maçtadır! Rahatsız olmanız gereken şey 20 senedir olanlar!

Şu cümlelerini okuyorum anlıyorum. Sizin bu düşüncelerinize külliyen karşı çıkıyorum. Sizin mahalleniz zamanında her cuma eylem yaparken baş örtüsü için İZİN mi aldılar?
Neresi benim mahallem? Neye göre Ak Partili olduğuma karar veriyorsunuz? Asıl siz kimsiniz ya? Dünden beri bir etiket yapıştırdınız, Ak Partili, Ak Partili...

Ne güzel dünya! Karşıt bir görüş bulunca, hemen saldıralım, etiket yapıştıralım. Saldırdığın kişilerden farkın yok.

Neresi benim mahallem? Neye göre ak partili olduğuma karar veriyorsunuz? Asıl siz kimsiniz ya? Dünden beri bir etiket yapıştırdınız, ak partili, ak partili...

Ne güzel dünya! Karşıt bir görüş bulunca, hemen saldıralım, etiket yapıştıralım. Saldırdığın kişilerden farkın yok.

Çünkü zaten yaptığın yorumlardan çok net anlaşılabileceği üzere ak partilisin 🤠

Konu daha çok kişisel sataşmaya döndü yahu!
Tamam, herkes meramını anlattı sanırım. Bence aynı tarafta olan ama yorum farkları olan üyelerin konuyu bu kadar kişisel çekişme üzerinden devam ettirmesine hiç gerek kalmadı.
İyi sosyaller.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı