Beslenme programı nasıl olmalı?

Zylex

Hectopat
En baştan anlatayım. 2023 yaz tatilinin başında iken 1.70 boyundaydım ve 120 kiloydum. 6 aylık diyet + yürüyüş ile 25 kilo verdim. En başta spora yazılmam en mantıklısı olurdu fakat spor için parayı ancak 2023 sonu ayarlayabildim. 1.5 aydır da spora gidiyorum. Spora başladığımdan beri yemek konusunda sorunlar yaşanıyor. Kalori hesaplama yaptım ve günlük almam gereken kalorinin 2683 yani düz hesap olarak bakarsak 2700 kalori olduğunu gördüm. 500 kalori açığı bırakarak 2200 kalori ile diyet yapmam gerekiyor. Fullbody antrenman yapıyorum. 1 günlük ağırlık ve 1 gün kardiyo. Ağırlık sonrası %15 yükseklik ve 5 km hızla 25 dk da kardiyo yapıyorum. Bana beslenme programı olarak önerebileceğiniz bütün tavsiyelere açığım.

Hocam karbonhidrat protein olarak önerebilirsiniz.
Şimdi spora akşam gisiyorsanız ağarlık günleri sabahtan hafif beslenin sabahtan protein ağırlıklı olsun. Öğle arası protein ve karbonhidrat denk olsun tavuk pilav yada makarna yiyebilrsiniz örneğin. Ve spordan 1-2 saat önce karbonhidrat ağırlıklı yükleme yapın. Antreman bittikten sonra 30 dk içinde protein almanız lazım yoğurt süt yumurta gibi şeyler yiyebilirsiniz.

Şimdi spora akşam gisiyorsanız ağarlık günleri sabahtan hafif beslenin sabahtan protein ağırlıklı olsun. Öğle arası protein ve karbonhidrat denk olsun tavuk pilav yada makarna yiyebilrsiniz örneğin. Ve spordan 1-2 saat önce karbonhidrat ağırlıklı yükleme yapın. Antreman bittikten sonra 30 dk içinde protein almanız lazım yoğurt süt yumurta gibi şeyler yiyebilirsiniz.
Hocam sabah okul için erken kalkıyorum ve simit yiyorum. Bunun yerine sabah yoğurtlu muzlu yulaf yesem olur mu peki?

Olur hocam çok iyi olur
Hocam çok sağolun. Bi süredir aşırı derecede kaygı yapıyorum desem yanlış olmaz. Şunu yesem kilo alır mıyım, şu olur mu bu olur mu diye diye bi kötü oldum. Kardiyo günleri karbonhidrattan kısıp protein ağırlıklı yemek daha mantıklı olur değil mi?

Hocam çok sağolun. Bi süredir aşırı derecede kaygı yapıyorum desem yanlış olmaz. Şunu yesem kilo alır mıyım, şu olur mu bu olur mu diye diye bi kötü oldum. Kardiyo günleri karbonhidrattan kısıp protein ağırlıklı yemek daha mantıklı olur değil mi?
Evet hocam protein aldıktan sonra kana karışması ve emilimi için 1 2 saat bekleyin daha iyi olur

Yeni konular

Geri
Yukarı