Beyin nakli olabilir mi?

Felçli insan örneğini beğendim. Acaba gerçekten özgür oluyor mu yoksa felçli m kalıyor?
İnme (felç), beynin ne kadar süreyle kan akışından yoksun olduğuna ve hangi kısmın etkilendiğine bağlı olarak bazı bölgelerde geçici veya kalıcı sakatlıklar yaşanmasıdır.

Sanırım evet, hasta düzeliyor.
Lakin olmayabilir de.

Pov: Felçsindir ve beyin nakli sonrası düzelmişsindir ama ayağa kalkacak iken heyecandan kalp krizi geçirip ölürsün.

İnme (felç), beynin ne kadar süreyle kan akışından yoksun olduğuna ve hangi kısmın etkilendiğine bağlı olarak bazı bölgelerde geçici veya kalıcı sakatlıklar yaşanmasıdır.

Sanırım evet, hasta düzeliyor.
Lakin olmayabilir de.

Evet aslında düşününce sorunu kökünden çözüyor.

Felçli insan örneğini beğendim. Acaba gerçekten özgür oluyor mu yoksa felçli m kalıyor?
Biraz araştırdım ve zaten çoğu felç vakasının beyindeki bir takım karışıklıklar yüzünden ortaya çıktığını gördüm. Muhtemelen bu dediğimiz olmayacak çünkü sorun beyinde, felçli beyin isterse 200 vücut değiştirsin sorun beyin de olduğundan 0 a 0 elde var 0 olacak sanırım.

Şey gibi düşünebiliriz "Bozuk bir SD Kart ı farklı farklı bilgisayarlarda çalışmasını beklemek ve aynı sonucu almak."

Biraz araştırdım ve zaten çoğu felç vakasının beyindeki bir takım karışıklıklar yüzünden ortaya çıktığını gördüm. Muhtemelen bu dediğimiz olmayacak çünkü sorun beyinde, felçli beyin isterse 200 vücut değiştirsin sorun beyin de olduğundan 0'a 0 elde var 0 olacak sanırım.

Şey gibi düşünebiliriz "bozuk bir SD kart ı farklı farklı bilgisayarlarda çalışmasını beklemek ve aynı sonucu almak."

Hocam sorunlu beyinin değişmesi değil, yerine sorunsuz bir beyin takılmasını konuşmuştuk.

Düşünsenize Atatürk'ün beynini takıyorlar bir uyanıyorsun zeki, vazgeçmeyen, geleceği tahmin edebilen bir insan oluyorsun. Keşke bir fırsatım olsaydı da deneseydim. Ancak bunun dezavantajları olurdu. Mesela Atatürk'ün beyninde modern telefonlar bilgisayarlar tabletler olmazdı. Bu da teknolojiden belli bir zamana kadar mahrum bırakırdı.

Sizce beyin nakli mümkün olabilir mi? Nakilden sonra beden değişikliği sonucunda ruh vb. konularda neler olabilir sizce?
Başarılı ameliyat başarısız ameliyat gibi olur. Şu anlık en büyük problem sinir bağıntısı ve gelişimi. Bir organ genelde nakil edilince hasar alır sonrasında düzelir. Benim düşünceme göre 3 temel sorun çıkıyor ortaya;
1- Beyinin sinir hücrelerinden oluştuğu için alınan hasarın telafi edilmemesi ve hücrelerin çoğalmaması.
2- Hasarlı sinir hücrelerinin çoğunun onarılamaması.
3- İki sinir hücresinin birbirini tanıması zor olması. Çünkü üretim yok ancak birbirini tanıyarak sonuç elde edilebilmesi.
Bununla ilgili projelerim var. Biyolojik varlıkların çözülmeyecek bir problemi yok. En kötü parça değişimi yaparsın.

Geri
Yukarı