Yasal Bıçak Taşımak

@ᵇaͤnͨdͬcͤrͣeͭaͥtͮeͤ hangi kafadasın anlamadım. Öncelikle bu işlerin içinde olan biri için soyleyeyim, öyle 3-4 kişiyi aynı anda dövmek için en az 3-4 yıl ugrasman lazım ve öyle bir durum olursa lisansın da olacak doğal olarak. Lisanslı iken bazı bölgeler hariç çoğu bölgeye vurursan suçlu sayiliyorsun.Polise giderse olay hapis bile yeme riski var. Çok kolay değil bu işler. Hem böyle şeyler adam p ataklamak için ögrenilmez.
@ᵇaͤnͨdͬcͤrͣeͭaͥtͮeͤ hangi kafadasın anlamadım. Öncelikle bu işlerin içinde olan biri için soyleyeyim, öyle 3-4 kişiyi aynı anda dövmek için en az 3-4 yıl ugrasman lazım ve öyle bir durum olursa lisansın da olacak doğal olarak. Lisanslı iken bazı bölgeler hariç çoğu bölgeye vurursan suçlu sayiliyorsun.Polise giderse olay hapis bile yeme riski var. Çok kolay değil bu işler. Hem böyle şeyler adam p ataklamak için ögrenilmez.
Hocam dediğinize katılıyorum (y) ama şöyle bir husus var. Keşke 3-4 yıl olsa :). Bir kişinin eli sopalı ve bıçaklı 3-4 kişiyi zarar görmeden rahatlıkla altedebilmesi 8 bilemedin 10 yıl sıkı bir eğitim görmesi ve bu tür kavgalarda tecrübe sahibi olması lazım:).

Gereksiz enteresan bir tartışma yürüyor öncelikle bıçak taşımak isteyebilirsin ama bahsedildiği gibi bir durum yaşandığında yani kolay kolay olmaz ama bir kaç kişi etrafını çevirdiğinde o bıçağı çekmek ne kadar akıllıca olacak onu düşünmek lazım. Açıkçası 3 kişi seni çeviriyorsa bıçak değil silahta çeksen büyük ihtimalle fayda etmeyecektir. Üstelik bir insanın canına kıymak ekmek pişirmekten daha kolay olduğu için bu tarz aletleri yanınızda taşıyıp ufak bir sinir krizi sonucunda istemediğiniz şeyler yapabilirsiniz.

Akıl yaşta deyil baştadır.

Yaş 21, bıçaka güvenen bir insan. Komik...

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca hazırlanıp İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgede, vatandaşların can güvenliğinin korunması amacıyla, kolayca elde edilebildiği için suç aleti olarak sıklıkla kullanılan başta bıçak olmak üzere kesici ve delici aletlerin denetim altına alınması gerektiği vurgulandı.

Genelgeye göre polis, tüm illerde asayiş uygulamaları yapacak, özellikle büyük şehirlerde ve kalabalık yerlerde denetimler arttırılacak. Üzerinde bıçak ve sopa gibi kesici, delici ve yaralayıcı alet bulunan kişilere Kabahatler Kanunu'na göre işlem yapılacak ve 189 lira para cezası uygulanacak. Güvenlik güçleri suç aletine el koyacak.

Adamsan taşısana.
Argo kullanmanıza gerek yok, bu derece bozuk bir türkçe engellemeniz için yeterli bir sebep.

6136, 2521 kanunları incelemeniz daha faydalı olacaktır fakat size kısa bir özet geçeyim karambit vb gibi askeri sınıf bıçaklar, delikli, kan oluklu, testereli ve çift ağızlı(hançer, kama, İngilizce dagger) tipi bıçaklar yasaktır, çakılardada durum aynı fakat ek olarakdan otomatşk ve yarı otomatik, kısaca açmayı kolaylaştırıcı sistemler bulunmamalı, yanınızda taşımak için bir multi tool, İsveç çakısı ya da opinelin modellerini öneririm her işe dayanır ama maalesef ki ülkemizde bu durum polisine kalmış durumda, kimi polis hiçbir gerekçe göstermeden ceza kesebiliyor. Kısacası hançer, kasatura, rambo bıçağı diye geçen av bıçakları ve otomatik sistemli çakılar yasaktır, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sıkıntı iş polise göre değişiyor. Geçen arkadaşın okul çıkışı kavgası vardı. Biri polisi aramış üst arama yaptılar çocuktan parmaktan daha büyük de bıçak çıktı. Çocuk bir olay için taşıyorum falan diyip telefondan bir şeyler gösterdi.

Geri
Yukarı