Yasal Bıçak Taşımak

Akıl yaşta deyil baştadır.

Yaş 21, bıçaka güvenen bir insan. Komik...

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığınca hazırlanıp İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgede, vatandaşların can güvenliğinin korunması amacıyla, kolayca elde edilebildiği için suç aleti olarak sıklıkla kullanılan başta bıçak olmak üzere kesici ve delici aletlerin denetim altına alınması gerektiği vurgulandı.

Genelgeye göre polis, tüm illerde asayiş uygulamaları yapacak, özellikle büyük şehirlerde ve kalabalık yerlerde denetimler arttırılacak. Üzerinde bıçak ve sopa gibi kesici, delici ve yaralayıcı alet bulunan kişilere Kabahatler Kanunu'na göre işlem yapılacak ve 189 lira para cezası uygulanacak. Güvenlik güçleri suç aletine el koyacak.

Adamsan taşısana.
Kabahatler Kanununa göre balkondan halı, bez silkelemek de yasak ve cezası var ama yıllardır 1 kişiye yazılan ceza görmedim. Biraz dışarı çık ve gez kaldırıma park edilmiş polis araçları bile görebilirsin. Kanunlar isteğe göre uygulanır bu ülkede, var olduğu için değil. İşine gelirse kanun vardır gelmiyorsa yoktur. Unutma bir polisin kulübesinde oturup tiktok izlemesi kanundan daha önemlidir.

@Xxx_batuhanavci_xxx 6 senelik konuya neden cevap veriyorsun? İnsan cevap yazmadan önce konunun açılma tarihine bir bakar. Zamanında konuştuk kapandı bu konular.
Moderatörler eski konuları yavaş yavaş kitlese güzel olur.

Sizi neden bu konu sinirlendirdi anlamadım konu eskide olsa mesaj yazmak istemiştim. Konunun tarihine bakmamıştım.

Geri
Yukarı