Bilal Erdoğan fakirliğe "çare" buldu: Zekat

Ülke de ki vatandaşlar bir şey yapmadıktan sonra yönetim istediği kadar uğraşsın iktidara hangi parti geçerse geçsin o ülkeden adam olmaz. Sen ülken adına bir şeyler yapacaksın ki ülken gelişsin
yöneticek bir şey olmadıktan sonra iktidarda kim olursa olsun o ülke gelişmez.

Hocam yapabildiklerinizi yapıyorsunuz bence. Fakat üniden sonra iş yok ki. İstesen bile yararlı olamıyorsun.
Zaten burda cidden gelirimi ve hobilerimi kapsayacak bir maaşta iş bulamazsam gerekirse anlaşmalı evlilik falan ile giderim.

Doğru ama üretim olmadıktan sonra herkes birbirinden aldığı para ile nereye kadar yani bunu demek istiyorum şahsen takip ettiğimden beri forumu sevdiğim bir kişisiniz sizinle tartışmak istemem.

Canım hocam, bunu da ima etmemiş ki. "Herkes verecek" dememiş ki.

Yazdım yazdım sildim... Demin birkaç defa sildiğim şeyleri yazsam işin sonu hapis. Yazmasam gönlüm razı gelmiyor, sinirden kendimi tokatlayasım geliyor.

Milyonlarca insandan alınan vergileri yandaşlarını zengin etmek, vergi borçlarını silmek için değil de ihtiyacı olan vatandaşlar için kullansalar bu ülkede zaten fakirlik kalmayacak!

Canım hocam, bunu da ima etmemiş ki. "Herkes verecek" dememiş ki.
Azıcık mantık olsa bunu yorumu yapmazsın. Adam ülkenin gelişmesini İslam'a bağlı olarak gelişmesini istiyor bu sebepten dolayı herkes zekat versin vergi versin ülkemiz gelişsin hep beraber cennete gidelim kafası yaratmaya çalışıyor.

Buna bayıldım alıyorm hocam bazen belki kullanırım.

Hocam yapabildiklerinizi yapıyorsunuz bence. Fakat üniden sonra iş yok ki. İstesen bile yararlı olamıyorsun.

Katılmıyorum.
Sadece mühendisi olup is bulamazsın zaten.
Adam soracak sana ne üzerine çalıştın? Hangi alanlarda uzmansin? Sen diyeceksin ki ben sadece mühendisim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…