Bildiri yayınlayan Ergun Mengi'ye tutuklama talebi

Herkese selamlar.

TV'de denk geldim:
IMG_20210413_000329.jpg

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin soruşturmasında Ergun Mengi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada savcılık, serbest bıraktığı 13 şüpheli için sulh ceza hakimliğinden adli kontrol talep etti.

Kaynak: Son dakika: Darbe imalı bidiri soruşturmasında Ergun Mengi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Normalde yazmam pek ama aşırı sinir oldum ya. Mazur görün ama j. J. Rousseau gibi kaliteli birinin sözlerini konuyu anlamanız için yazmış birine ezberleyip gelmiş demeniz çok komik. Senden farklı düşünen ve farklı bilgilere sahip biri ile seviyeli bir biçimde tartışıp eğlenceliğine adamı karalıyorsun! İfade özürlülüğü lafının da art niyetli olarak yazılmadığı belli. İfade etme sıkıntılı demek istemiş ama kafiyeli olmasını istemiş sanırım. Ben de aynen katılıyorum, hakaret ve küfür eden biri eğer bunu özgürlük sanıyorsa ifade özürlüsüdür.

Ayrıca bunu ben de anlamadım adamın dediğiyle ne alaka yahu? İfade özgürlüğü ve küfür etmenin özgürlük olmaması konusunu ordu ve siyasete getirmiş :D.

Ayni şeyi anlatıyorlar. İki tarafta ifade özgürlüğü küfür ve hakaret içeremez diyor. Ne zaman fark edecekler merak ediyorum.

Normalde yazmam pek ama aşırı sinir oldum ya. Mazur görün ama J.J. Rousseau gibi kaliteli birinin sözlerini konuyu anlamanız için yazmış birine ezberleyip gelmiş demeniz çok komik. Senden farklı düşünen ve farklı bilgilere sahip biri ile seviyeli bir biçimde tartışıp eğlenceliğine adamı karalıyorsun! İfade özürlülüğü lafının da art niyetli olarak yazılmadığı belli. İfade etme sıkıntılı demek istemiş ama kafiyeli olmasını istemiş sanırım. Ben de aynen katılıyorum, hakaret ve küfür eden biri eğer bunu özgürlük sanıyorsa ifade özürlüsüdür.
Aynı sözler sizin içinde geçerli o zaman. İnşallah birgün siz yada ailenizden birisi kaza geçirip engelli olmazsınız, yada birşeyi yanlış anlamazsınızki sizede kültürsüzün birisi çıkıp ÖZÜRLÜ demez. Bu konuda hassasım, hayatını kısıtlı yaşamak zorunda kalan insanlara laf ettirmem.

Ayni şeyi anlatıyorlar. İki tarafta ifade özgürlüğü küfür ve hakaret içeremez diyor. Ne zaman fark edecekler merak ediyorum.
Aynen dostum ben de onu farkettim. İki taraf hala neyi tartışıyor çözemedim :D. @BattalGazininTorunuVanku adlı arkadaşın anlattığı olay @Keshi adlı arkadaşın anlattığı ana düşünce ile çelişmiyor ki. İki arkadaş da aynı şeyi savunuyor.

Ayrıca bunu ben de anlamadım adamın dediğiyle ne alaka yahu? İfade özgürlüğü ve küfür etmenin özgürlük olmaması konusunu ordu ve siyasete getirmiş :D.

Ben nerede hakaret ile ilgili konuştum?
Bildiri hakkında konuşuyorum ben. Okursanız anlarsınız. Bildiri hakkında konuşuyorum. Her fikir, özgürlük kapsamında değerlendirilmez. Atatürk'ün ilkesi olarak askerler siyasete karışamaz. Hulâsa, bu askerlerin bildirisi yanlıştır. Fikir özgürlüğü değildir. Bu kadar basit. Okumazsaniz tabi ki anlamazsınız.

TRT Haber'den hatırladığım kadarıyla, bu bildirinin Erdoğan'ın yakınına gitmiş İçişleri Bakanlığı'na da gitmiş.

Yani burada mağdur edebiyatı yapan sayın şahsım, aslında en başından beri biliyor. Kendine mağdur edebiyatı yapacak.

Geçti artık, yeni nesil araştırıyor. İnterneti kullanıyor. İnterneti yasaklayamazsın. Gençlerin beyinlerine kilit bırakmazsın. Herkes kimin, ne yapmaya çalıştığını biliyor.

Aynı sözler sizin içinde geçerli o zaman. İnşallah birgün siz yada ailenizden birisi kaza geçirip engelli olmazsınız, yada birşeyi yanlış anlamazsınızki sizede kültürsüzün birisi çıkıp ÖZÜRLÜ demez.

Konu ordu ve siyaset zaten. Bildiri yayınlayan amiraller. Yada 100 amirali alet ederek, fikri bildiriye çevirip devlete meydan okuyan 3-5 kötü niyetli amiral.
Kültürsüz demenizi kınıyorum arkadaş çok güzel yazmış. Acıtasyon olsun diye değil ama sağ kulağımda yüzde 100 duyma kaybı var, dedem de tekerlekli sandelyeye bağlı ve tamamen sağır malesef. Ama bunca zamandır engelli veya özürlü lafına takıldığımı hatırlamıyorum. Önemli olan bu gibi bozuklukları olan insanlarımıza yardımda bulunmaktır kelimelere takılmak değil. Konuyla bağlantısız ama bunca zamandır insanların çoğu dedeme hiç kötü kelimeler kullanmasa da gündelik hayatta basit olsa bile hiç yardımcı olmadı.

Arkadaşın anlattığı hikaye konu başlığı ile alakalı ama yorumda konu bambaşka yerlere sapmış. @Keshi de bu sapan konu hakkında yorumunu belirtmiş anladığım kadarıyla.
Ben nerede hakaret ile ilgili konuştum?
Bildiri hakkında konuşuyorum ben. Okursanız anlarsınız. Bildiri hakkında konuşuyorum. Her fikir, özgürlük kapsamında değerlendirilmez. Atatürk'ün ilkesi olarak askerler siyasete karışamaz. Hulâsa, bu askerlerin bildirisi yanlıştır. Fikir özgürlüğü değildir. Bu kadar basit. Okumazsaniz tabi ki anlamazsınız.
Anlattığınız şeyi anlıyorum ama arkadaşın dediği şeyler çelişkili demişsiniz. Sıkıntı şu ki @Keshi sizinle tamamen aynı fikirleri savunuyor. İkiniz de ifade özgürlüğünün belli sınırları olduğunu ve bu sınırların ahlak, etik, demokrasi ve başkasının özgürlüğü gibi kavramlarda sonlandığını savunuyorsunuz. Neyi tartıştığınızı anlayamadım ben çünkü aynı görüşlere mensupsunuz :D. Ama ikiniz de güzel yazmışsınız belirtmek isterim. Ben sadece karalama olayına sinirlendim. Neyse iyi geceler dostum.

Normalde yazmam pek ama aşırı sinir oldum ya. Mazur görün ama J.J. Rousseau gibi kaliteli birinin sözlerini konuyu anlamanız için yazmış birine ezberleyip gelmiş demeniz çok komik. Senden farklı düşünen ve farklı bilgilere sahip biri ile seviyeli bir biçimde tartışıp eğlenceliğine adamı karalıyorsun! İfade özürlülüğü lafının da art niyetli olarak yazılmadığı belli. İfade etme sıkıntılı demek istemiş ama kafiyeli olmasını istemiş sanırım. Ben de aynen katılıyorum, hakaret ve küfür eden biri eğer bunu özgürlük sanıyorsa ifade özürlüsüdür.

Yazdıklarınız beni çok mutlu etti hocam, çok teşekkürler :). Dediğiniz gibi hiçbir art niyetim yoktu. Ayrıca Battal Gazi nick'li arkadaşla aynı şeyi savunduğumun ben de farkındayım. Lakin görüşlerimin çelişkili olduğunu söylediği için o yorumu yazmıştım. Konu kapanırsa sevinirim bu arada, çünkü ben de daha neyi tartıştığımızı anlayamadım 😃. Son olarak çok geçmiş olsun, umarım siz de dedeniz de sağlıklı bir hayat sürersiniz.
Aynı sözler sizin içinde geçerli o zaman. İnşallah birgün siz yada ailenizden birisi kaza geçirip engelli olmazsınız, yada birşeyi yanlış anlamazsınızki sizede kültürsüzün birisi çıkıp ÖZÜRLÜ demez. Bu konuda hassasım, hayatını kısıtlı yaşamak zorunda kalan insanlara laf ettirmem.
Kültürsüz demenizi ben de irrite edici buldum lakin hassas bir konuda canınızı yaktığım için üzgün olduğumu belirteyim. Ben de engel ve özür kavramına çok takmıyorum, çünkü kelime oyununa değil icraat önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Üstteki arkadaşımızın dediği gibi önemli olan yardımda bulunmaktır. Orada ifade özürlülüğü derken kesinlikle en ufak bir art niyetim yoktu.

Almanya'da Naziliği gazlayacak bir bildiri yayınla bakalım, ne yapıyorlar sana :)
Özgürlük demek, sınırsız fikir beyanı demek değildir :)
Bir antlaşmanın tartışmaya açılıp açılmamasını eleştirebilirsiniz. Eğer birebir örnek gerekirse siz de Türkiye'de ben FETÖ'cüyüm diye gezemezsiniz. Ben buna karşı çıkmıyorum. Kanal İstanbul adı altında hükümetten ayrılmadan önce yapacakları en büyük rantı yapmak için Montrö gibi bir antlaşmayı tartışmaya açmaları gerçekten çok saçma.

Bir antlaşmanın tartışmaya açılıp açılmamasını eleştirebilirsiniz. Eğer birebir örnek gerekirse siz de Türkiye'de ben FETÖ'cüyüm diye gezemezsiniz. Ben buna karşı çıkmıyorum. Kanal İstanbul adı altında hükümetten ayrılmadan önce yapacakları en büyük rantı yapmak için Montrö gibi bir antlaşmayı tartışmaya açmaları gerçekten çok saçma.

Buradaki husus tartışılan konu değil, tartışanlar. Yukarıdaki iki saattir onu anlatmaya çalıştım. Atatürk'ün ilkesi gereği, siyaset yapacak asker rozetini çıkarıp takım elbise giymelidir. Zamanında Kazım ve İsmet Paşa da asker kimliklerini bıraktılar siyaset yapmak için. Yoksa ben bildirinin doğru veya yanlış olduğunu tartışıyorum. Yöntemi, ve yapanları yanlış.

Geri
Yukarı