Bilgisayar açıldıktan bir süre sonra kilitleniyor

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Bilgisayarımı her açtığımda aşağıda videoda olduğu gibi 10-15 dakika kullandıktan sonra başta kasıyor ve sonra sekmeler kilitleniyor. Ondan sonra temelli donuyor, kilitleniyor. Bir çözüm bulamıyorum. Görev yöneticisine bile erişemiyorum. Genelde ilk açtığımda oluyor. 2 günde 1 oluyor. Bilgisayara kasanın tuşundan reset atınca o gün içinde daha bu olay olmuyor.

Sizce bunun nedeni nedir? İlk açıldığında tarayıcılardan herhangi birini açıyorum, tarayıcı açılırken kasma yapıyor. Çözünürlüğü değiştirip eski haline getirince bu sorun da ortadan kalkıyor. Sebebi nedir? Ekran kartı driverları sıfırdan sorunsuz yükledim ama nafile.
Bahsettiğim video

CPU nuzun GHz'si aniden düşüyor olabilir. CPU nuzun frekansını kilitleyin bunun için güç ayarlarından performans kısmı vardı oradan yüksek nihai performans yazar onu seçin ve deneyin. Sorun çözülmez ise GPU'da anlık frekans değişimleri olabilir ama GPU konusunda yetersizim bir bilgi vermem yanlış olabilir. Dediğim gibi CPU için Denetim Masası'ndan güç seçenekleri, güç plan ayarını değiştir oradan nihai veya yüksek Performans'ı seçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı