Bilgisayar açılırken bir süre siyah ekranda kalıyor

Gratnom

Decapat
Merhabalar. Birkaç hafta önceden beri aynı sorunu yaşıyorum. Bilgisayarın güç tuşuna basıyorum BIOS ekranı falan geçiyor, daha sonra kilit ekranı gelmesi gerekirken siyah ekran geliyor ve yaklaşık olarak 25 - 40 saniye boyunca aynı ekranda kalıyor. Daha sonradan kilit ekranı geliyor fakat şifreyi girdikten sonra yine 20-25 saniye boyunca yükleniyor diyor. Ondan sonra anca açılıyor.

SATA kablosunu değiştirmeyi denedim ilk açılışta sorunun düzeldiğini zannettim tekrar bilgisayarı kapatıp açınca aynı sorun yine oldu. ( BIOS ve ekran kartı güncel, sistemde SSD takılı durumda )

Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem açıldıktan sonra, CMD komutunu yönetici ile çalıştırıp, sfc/ scannow komutunu girin ve sonucu bekleyin bakalım eksik yada hatalı sistem dosyası çıkacak mı ?

Bilgisayarın teknik özelliklerini yazar mısınız?
işlemci: r5 2600
anakart: Asus prime B450m-k
ram: crucial ballistix sports 16 gb 3000mhz (8x2)
ekran kartı: Asus TUF 1660 6 GB
SSD: crucial bx500 480gb
Sistem açıldıktan sonra, CMD komutunu yönetici ile çalıştırıp, sfc/ scannow komutunu girin ve sonucu bekleyin bakalım eksik yada hatalı sistem dosyası çıkacak mı ?
Deniyorum şimdi, sonucu yazacağım buraya.
Bilgisayarı kapatıp açtım ama hiç gelişme yok :(

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2021.03.01 - 20.23.49.43.png
    Desktop Screenshot 2021.03.01 - 20.23.49.43.png
    139,1 KB · Görüntüleme: 105
  • Desktop Screenshot 2021.03.01 - 20.24.26.03.png
    Desktop Screenshot 2021.03.01 - 20.24.26.03.png
    169,2 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Benim bilgisayar normalde en fazla 15-20 saniyede açılıyor. Donanıma ve başlangıçtaki programlara göre değişir. Görev Yöneticisi'nde başlangıç sekmesine gelip önemsiz gördüğünüz şeyleri başlangıçta kapatabilirsiniz. Maalesef SSD hakkında bir bilgim yok.

Bu neden buga girmiş? :D
1614737406520.png

Sorunu çözdünüzmü ? Çözmediyseniz, monitörünüzü ve hangi kablo ile bağladığınızı yazarmısınız.
Maalesef bu sorunu biz çözemiyoruz. SSD de arıza sorunu ortaya çıkıyor. O sebeple garantiye verdim. Hatta garantiye verirken adam bana büyük ihtimalle yenisini verecekler bu sorunlar çözülemeye biliyor dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı