Bilgisayar açılırken iki kısa bip sesi geliyor

Dabory

Hectopat
Daha fazla  
Bip-bip şeklinde ses geliyor PC BIOS'tan sonrasına geçmiyor RAM'i çıkarıp sildim geri taktım yine BIOS'tan öteye geçmiyor ve ses devam ediyor, ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bip-bip şeklinde ses geliyor PC BIOS'tan sonrasına geçmiyor RAM'i çıkarıp sildim geri taktım yine BIOS'tan öteye geçmiyor ve ses devam ediyor, ne yapmalıyım?

1 uzun: Bellek problemi. Bellek modüllerinin yerine oturup oturmadığını kontrol etmek, bellek modüllerini farklı bir yuvaya takmak, belleği değiştirmek çözüm olabilir.

1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

1 uzun 3 kısa: Görüntü hatasıyla aynı.

Sürekli bipleme: Bellek ya da görüntü hatası, işlemci ısısının yükselmesi de olabilir. Diğer donanımları da kontrol etmek gerekir.

1 bip: Bellek tazeleme hatası.

2 bip: Bellek parite devre hatası.

3 bip: 64″base” RAM hatası.

4 bip: Sistem saati hatası.

5 bip: İşlemci hatası.

6 bip: Klavye denetçisi hatası.

7 bip: İşlemci ya da anakart hatası.

8 bip: Görüntü kartı belleği hatası.

9 bip: BIOS yongası hatası.

10 bip: CMOS hatası.

11 bip: Önbellek hatası.

Kaynak:Bios Hata Sesleri Ve Anlamları

Bilgisayarın desktopa geçiyor mu?

Yani açılıyor mu?

BIOS'ta kalıyor Asus anakart logosu geliyor kalıyor öyle.

1 uzun: Bellek problemi. Bellek modüllerinin yerine oturup oturmadığını kontrol etmek, bellek modüllerini farklı bir yuvaya takmak, belleği değiştirmek çözüm olabilir.

1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

1 uzun 3 kısa: Görüntü hatasıyla aynı.

Sürekli bipleme: Bellek ya da görüntü hatası, işlemci ısısının yükselmesi de olabilir. Diğer donanımları da kontrol etmek gerekir.

1 bip: Bellek tazeleme hatası.

2 bip: Bellek parite devre hatası.

3 bip: 64″base” RAM hatası.

4 bip: Sistem saati hatası.

5 bip: İşlemci hatası.

6 bip: Klavye denetçisi hatası.

7 bip: İşlemci ya da anakart hatası.

8 bip: Görüntü kartı belleği hatası.

9 bip: BIOS yongası hatası.

10 bip: CMOS hatası.

11 bip: Önbellek hatası.

Kaynak:Bios Hata Sesleri Ve Anlamları

Bunlara ben de baktık fakat araştırdığim kadariyla herkes ramleri söküp takmış ben de öyle yaptım ama düzelmedi, HDD'de veya PSU'da mi sorun var bilmiyorum.

BIOS'ta kalıyor ASUS anakart logosu geliyor kalıyor öyle.

Bunlara ben de baktık fakat araştırdığim kadariyla herkes RAM'leri söküp takmış ben de öyle yaptım ama düzelmedi, HDD'de veya PSU'da mi sorun var bilmiyorum.

İki RAM varsa tek tek takıp açmayı deneyin tek RAM'ı farklı slotlara takmayı deneyin.

Geri
Yukarı