Bilgisayar açılıyor, görüntü gidiyor

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Anakart geldi ve az önce bilgisayarcıdan çıkıp kafeye girdim .

Anakartı kasanın içinde gördüm, başka bir ekran kartı ile denemiş adam. Bana şunu söyledi.

Açılıyor görüntü geliyor ama gidiyor görüntü dedi . Ekran kartını daha önce denediğimde sağlam çalışıyordu.

Olmazsa işlemciye de bir bakacağım dedi.

Acaba işlemci ile bir alakası var mı ? İşlemci için 20 gün daha beklemeyi düşünmek istemiyorum.

Bıktım artık şu lanet bilgisayardan. Hay nerden aldım o kolayı , içmez olaydım o kolayı. Hatta o ay alışverişe gitmeseydik keşke .

Sizce sorun nerededir ?

Recep abi benim ekran kartında da diğer ekdan kartında da bazen görüntü geliyor bazen gelmiyormuş.

Adam servis gibi bir yere götürecekmiş parçaları : Anakart-işlemci-ekrankartı .

Şu kola pert etti bilgisayarımı . O kolayı yapan fabrikaya lanet ediyorum :D Adamın taktığı kartta sorun yok. Sadece o kartta değil benim kartta da yapıyor zaten.

Herhalde anakartı yapamadı servis. Görüntü neden bazen gelir bazen gelmez ki ?

Adam kesin bir halt karıştırıyor. En sonunda kendisi karlı çıkacak bu işten sana bir şeyler satmasın.

Recep abi güç kaynağına kola gelmiştir ancak üzerinde kalmıştır en fazla. İçine girememiştir.

Güç kaynağı ile bir alakası olabilir mi ?

Adam başka anakart üzerinde benim ramler-işlemci-ekran kartı gibi donanımları taktığında sorunsuz çalışmıştı.

Ancak bu tamirden gelen M5A97'ye taktığımızda bir geliyor bir gelmiyor.

Recep abi anakart-işlemci-ram-ekran kartı-güç kaynağı ve kasanın garantisi var çok şükür. Eğer işlemci veya ekran kartında sorun çıkarsa veya anakartı tam tamir edememişlerse ben monitör parasını ekleyip (350-40) o bozuk olan parçanın bir üst modelini almayı planlıyorum.

Sen olsan bozuk parça çıkarsa 20-30 gün bekler ve monitör alır mıydın yoksa monitör parasını ekler o parçanın çok daha yüksek modelini mi alırdın ?

İnternet kafelerde bu iş olmuyor artık. Harcadığım paraya yazık valla :D

Çizgi Elektoniğe gönder, çözemeyecekleri sorun yoktur. ;)

Şimdi kartın garantisi devam ediyorsa garantiye gönder tamir etsinler Çizgi Elektroniğe para dökmene gerek yok. Ancak oradaki tamirciler çok ta profesyönler değiller, en azından Çizgi Elektronikte çalışanlar kadar profesyönel olamazlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep abi anakartı dediğin gibi tekrar tamire yolladım. Orada deneyecekler anakartı . Eğer bozuk ise ben beklemeyeceğim ve üzerine 250 lira daha ekleyip daha iyi bir modelini alacağım.

Eğer işlemci bozuk ise aynı şekilde 2.el fiyatının üzerine 250 lira ekleyeceğim .

Bakkal bana eğer güç kaynağı sorunlu ise sağlam olan ekran kartını bozmuş olabilir dedi. İnşallah tek sorun ekran kartındadır. Ekran kartında sorun var ise 300 lira ekleyip 7870 almayı planlıyorum.

Sizce sorunlu parçanın tamirini 20 gün bekleyip 400 liraya ASUS ML238H'mı alayım yoksa sorunlu parçaya 250 lira ekleyip üst modelini mi alayım ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı