Bilgisayar açılmadan nasıl format atılır?

Furkann1903

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim PC anakart logosundan sonra siyah ekran geliyor. Format atmalıyım ama bilgisayar açık değilken USB'ye nasıl format dosyasını atabilirim?

Diski çıkartarak atabilirsin. Siyah ekran vermesinin sebebi Windows'tandır. Boot menüsü tuşunu öğren bilgisayar açılırken o tuşu spamla oradan flash belleğini seç.

Yanlış anlamışım. Bilgisayarı açmadan atabileceğini sanmıyorum. Mobilden kabloyla veya farklı bir bilgisayarla flash'a yazdırabilirsin.

Son düzenleme:
Başka bilgisayardan atarak :D
Bu yöntem bu bilgisayar hata verdiği için başka bilgisayarla Windows kurmaya benzer ve aynı şekilde bu yöntem de BSOD'a sebep olabilir.

Edit: Başka bilgisayardan hard disk'e kurup öyle kendi bilgisayarına kuracak zannettim. @Finch0900

Son düzenleme:
Başka bilgisayardan halledebilirsin. Eğer başka bilgisayara erişimin yoksa telefonuna Ubuntu kurulum dosyası indir. Bazı uygulamalarla flash belleğe ubuntu kurabiliyorsun telefondan. Type C USB dönüştürücülerden alıp telefonundan flash belleğe ubuntu kur. Daha sonra Ubuntu'dan boot ederek flash belleğe Windows kur.
Bu yöntem bu bilgisayar hata verdiği için başka bilgisayarla Windows kurmaya benzer ve aynı şekilde bu yöntem de BSOD'a sebep olabilir.
Başka bilgisayardan kurulum belleği hazırlayıp çalışmayan bilgisayara kur demek istemiş. Bu şekilde yapılırsa bir sorun çıkmaz.

Başka bilgisayardan halledebilirsin. Eğer başka bilgisayara erişimin yoksa telefonuna Ubuntu kurulum dosyası indir. Bazı uygulamalarla flash belleğe ubuntu kurabiliyorsun telefondan. Type C USB dönüştürücülerden alıp telefonundan flash belleğe ubuntu kur. Daha sonra Ubuntu'dan boot ederek flash belleğe Windows kur.

Başka bilgisayardan kurulum belleği hazırlayıp çalışmayan bilgisayara kur demek istemiş. Bu şekilde yapılırsa bir sorun çıkmaz.
O zaman olabilir.

Geri
Yukarı