Çözüldü Bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nieagerams

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı fişten çekerek kapattık ki hep böyle yapıyoruz yıllardır. Neyse, fişi taktım, tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı. Sinyal yok yazısı var ekranda. BIOS menüsüne de gelmiyor.
Normalde açılırken 3 farklı ses geliyordu. Şu anda 3. yani son ses çıkmıyor. Daha önce de böyle olmuştu. Fişten çekip takarak falan cozuluyordu sanırım. Uyku moduna alındığında bu sorun oluyordu galiba.
Kasanın içini açmadım. RAM'lerden falan kaynaklacagini zannetmiyorum ama tabii ki aç tekrar tak derseniz denerim.

Ne yapabilirim sizce?

Çözüm
Çözdüm sorunu arkadaşlar. Bilgisayarcıya götürdüm, tam sorunu anlayamadım ama ufak bir sorunmuş. Biraz bekledim yaptılar ve verdiler. İçini de temizlediler sanırım. 20 TL ücret ödedim. Belki birinin faydasına dokunur diye yazıyorum bunları ve ücreti felan.

Yani, parçalara zarar felan gelmemiş.
Güncelleme: Bu sorunu tekrar yaşadım. RAM'leri ve BIOS pillerini çıkartıp (kolay bir işlem) 1 dakika bekledim ve tekrar taktım, sorun çözüldü.
Açıkçası 3 sebebi var. Birincisi benim gözlerimde rahatsızlık var. Isiga karşı hassasiyetim var. Bilgisayarın ve modemin ışığı olsun istemiyorum gece yatarken. İkincisi usengeclik. Üçüncüsü ise annem tabiri caizse temizlik hastası gibi çok titiz. Kasayı, kabloların olduğu zemini falan siliyor. Elektrik çarpmasın diye de fişten çekiyor.

Uzay montajı yapacak kadar tecrubem olduğunu düşünmüyorum. Bir de kasa içi toz olduğu için annem izin vermez öyle şeylere.

Kondansatör nasıl bir şey? Kasanın içine bakmak aklımda.

Hocam biliyorum tabii ki oradan bilgisayarın kapatıldığını ama yaptık işte hata. Bir de yani sorunun fişten çekmekle alakalı olduğuna bu kadar emin misiniz? Belki başka sorun vardır. 10 yıldır böyle yapıyorum ben. Yaptığım doğru demiyorum ama bırakalım artık bu fişten çekme mevzusunu. Geçmiş bitmiş.

Kanka sen zamanında fişlere takmışsın :) uzay montajı yaparsan hava akışını ayarlayabileyeceğin ve içini açıp temizleyebileceğin şekilde marangozcudan falan parça kestir sonrasında parça montajı için vidalarsın

Çözdüm sorunu arkadaşlar. Bilgisayarcıya götürdüm, tam sorunu anlayamadım ama ufak bir sorunmuş. Biraz bekledim yaptılar ve verdiler. İçini de temizlediler sanırım. 20 TL ücret ödedim. Belki birinin faydasına dokunur diye yazıyorum bunları ve ücreti felan.

Yani, parçalara zarar felan gelmemiş.
Güncelleme: Bu sorunu tekrar yaşadım. RAM'leri ve BIOS pillerini çıkartıp (kolay bir işlem) 1 dakika bekledim ve tekrar taktım, sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı