Bilgisayar açılmıyor

Kpmustafa

Hectopat
İyi günler, 2 yıldır bilgisayarı aynı prizde kullanıyorum. Dün açmaya çalıştığımda açılmadı. Anormal bir durum görünmüyor her şey normal. Farklı priz denedim olmadı, farklı kablo denedim olmadı. Power tuşu, Power kablosu vs değiştirdim olmadı. Acaba PSU mu yandı diye düşündüm, kısa devre yaptım PSU çalıştı. Ama PC'ye bagladigimda çalışmadı. Terasta babamın bilgisayarındaki PSU denedim çalıştı. Sonra tekrar eski PSU'yu denedim çalıştı. Aşağıya odaya indim yine çalışmadı. Şaka gibi. Evin her yerini denedim, sadece mutfakta çalışıyor, bir de terasta çalışıyor 😁. Başka yerde çalışmıyor. Ne yapmam lazım? Birdenbire ne olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Prizle alakalı değildir büyük ihtimal eğer PSU'ya Power kablosu bağlıyken PC'ye güç gelmiyorsa PSU sorunlu olabilir kısa devre yaptım dediniz PSU fanlarının dönmesi PSU'nun sağlıklı şekilde çalıştığını göstermez babanın psusunu kendi kasana tak kendikini babanınkine öyle bir daha dene kardeşim çünkü tam olarak ne demek istediğini anlamadım.

Prizle alakalı değildir büyük ihtimal eğer PSU'ya Power kablosu bağlıyken PC'ye güç gelmiyorsa PSU sorunlu olabilir kısa devre yaptım dediniz PSU fanlarının dönmesi PSU'nun sağlıklı şekilde çalıştığını göstermez babanın psusunu kendi kasana tak kendikini babanınkine öyle bir daha dene kardeşim çünkü tam olarak ne demek istediğini anlamadım.

Babamın PSU'yu taktım zaten. Normal çalıştı. Sonra kendi PSU mu taktım yine çalıştı. Sorun şu, teras katta PC sorunsuz çalışıyor. Ama aşağı evde deniyorum hiç güç bile almıyor. Mutfakta denedim orada da çalışıyor. Yani evde sadece mutfakta çalışıyor. Diğer odalarda çalışmıyor. 2 yıldır kendi odamda sorunsuz kullanıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı