Bilgisayar açılmıyor

kubicayir

Picopat
Daha fazla  
Dün akşama doğru bilgisayardan kalkmak istedim uyku moduna aldım tık diye bir ses geldi. Fakat kulasmadım. Geceye doğru geri oturdum fakat bilgisayar açılmıyordu. Hiçbir şekilde cevap vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar'ın açma tuşuna bastığınızda bip gibi sesler geliyor mu yoksa hiç mi tepki vermiyor?
Buna benzer bir sorun yaşamıştım bilgisayarın açma tuşuna basınca birkaç bip sesi ile uyarı veriyordu ve açılmıyordu bu bip seslerini sayısına ve uzunluğuna göre farklı hataları gösteriyormuş eğer sizde bilgisayar açılırken böyle bip sesleri alıyorsanız internetten araştırarak sorununuzu öğrenebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi lazım.
Tuşa basınca fanlar dönüyor ve siyah ekrandamı kalıyor.
Yoksa hiçbir tepkime vermiyor mu?
Anakartta hata ışığı yanıyor mu?

Hiçbir şey yok ışık mışık.

Bilgisayar'ın açma tuşuna bastığınızda bip gibi sesler geliyor mu yoksa hiç mi tepki vermiyor?
Buna benzer bir sorun yaşamıştım bilgisayarın açma tuşuna basınca birkaç bip sesi ile uyarı veriyordu ve açılmıyordu bu bip seslerini sayısına ve uzunluğuna göre farklı hataları gösteriyormuş eğer sizde bilgisayar açılırken böyle bip sesleri alıyorsanız internetten araştırarak sorununuzu öğrenebilirsiniz.
Ses felanda yok hiçbir işaret yok.

1.kasanın güç şartelini kapat fişi çek ve 15 20sn güç tuşuna basılı tut, 5 6 kerede bas çek yap.

2.BIOS pilini sök 5 10 dk bekle tekrar tak.

3.RAM'leri farklı slotlarda dene eğer kartta 4slot var ve 2 RAM'in varsa RAM'leri boş slotlara takıp dene ama 2 slot ve 2 RAM varsa RAM'leri söküp sarı kısmını silgi ile silip dene

Ve bunlarda çare etmezse ben güç kaynağından şüpheleniyorum.

Bir de aklıma şimdi geldi 2 slot 2 RAM varsa RAM'leri tek tek dener misin?

Son düzenleme:
1.kasanın güç şartelini kapat fişi çek ve 15 20sn güç tuşuna basılı tut, 5 6 kerede bas çek yap.

3.RAM'leri farklı slotlarda dene eğer kartta 4slot var ve 2 RAM'in varsa RAM'leri boş slotlara takıp dene ama 2 slot ve 2 RAM varsa RAM'leri söküp sarı kısmını silgi ile silip dene.

Hocam dediklerinizi yaptım halen tık yok maalesef. Mesela diyelim güç kaynağında sıkıntı var garanti kapsamına giriyor mu?

3.RAM'leri farklı slotlarda dene eğer kartta 4slot var ve 2 RAM'in varsa RAM'leri boş slotlara takıp dene ama 2 slot ve 2 RAM varsa RAM'leri söküp sarı kısmını silgi ile silip dene

Bir de şimdi farklı bir prizde denedim güç kablosunu takarken tırrr diye bir ses geldi. Acaba sıkıntı dediğiniz gibi güç kaynağında mı?

Hazır kasamı toplamamı hocam.
Toplama bro.

@Mauro Icardi hocam birkaç yere baktım uyku modunda iken güç kaynağının şarteli kapatılırsa kısa devre olabileceği yazılmış bende öyle yapmıştım açmaya uğraşmayayım dedim. Büyük ihtimalle kısa devre yapmış olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı