Bilgisayar aniden donuyor ve ekran kartı sürücüsü siliniyor

Direk değil direkt adama yardımcı olun bilgi kapıştıracağınıza birçok konu böyle harap oluyor.

Tartışma olmazsa doğru bilgi nasıl ortaya çıkacak? Konuyu tartışmalar harap etmiyor, tartışma adabı olmayan insanlar harap ediyor.

Tartışma olmazsa doğru bilgi nasıl ortaya çıkacak? Konuyu tartışmalar harap etmiyor, tartışma adabı olmayan insanlar harap ediyor.

Tartışmayla mı doğru bilgi ortaya çıkacak? Şu tartışmada yararı dokunacak tek bir bilgi söyler misin bana? Ekran kartı arızası dışında. O zaten belliydi monitör bozuk olacak hali yok ya.

Artı -1 Eksi
Tartışmayla mı doğru bilgi ortaya çıkacak? Şu tartışmada yararı dokunacak tek bir bilgi söyler misin bana? Ekran kartı arızası dışında. O zaten belliydi monitör bozuk olacak hali yok ya.

Yararı dokunacak bilgi bulamıyorsan zaten bu seviyesiz bir tartışmadır. Amacı doğru bilgiyi bulmak değil ego tatminidir... O yüzden tartışma adabı olmayan insanla tartışamazsın zaten, çünkü onun gözünde her zaman sen eksik ve suçlu çıkarsın.

Sorunu başlıkta da gördüğünüz üzere açıkladım sebebi nedir? Format attım ama düzelmedi.

Sorununuz düzeldi mi?

Yüksek ihtimalle ekran kartı arızası. Çoğunlukla laptoplarda ekran kartı yandığında bu durum gözlenir.

Ekran kartı standart başlangıçta bilgisayar tam açılışı sağladıktan sonra tam güce geçiyor. Tam açılış sağlandıktan sonra muhtemel 1dk dolmadan sürücü kontrollerini yaptığı ve tam güce geçtiği esnada arıza kaynaklı sistemi kullanılmaz hale getiriyor.

Ekran kartı güncelleme kartı tekrar çalıştırma sürücü silme gibi durumlarda aynı problemi yaşarsınız. Ne yaparsanız yapın pc ekran kartını devreye sokmaya çalışacaktır. Çözüm olarak ekran kartsız PC yi kullanabilmeniz için tavsiyem sistem yöneticisini açarak sadece ekran kartını DEVRE DIŞI bırakmanız. Devre dışı bıraktıktan sonra en azından pc çalışacaktır.

@Delpier bilgisayar laptop değil masaüstü, konu sahibinin imzasında ki sistemi baz alarak konuşuyorum.

Sorun değil devre dışı bıraktığında kasa içine müdahale etmeden pc çalışacaktır. Laptoplarda daha çok rastlanan ekran kartının büyük ihtimal yandığına delalet eden bir problem oldugunu soylemek istemistim.

Ayryca donma sorunu kaynakli bir süre sonra sistem onarma ekranı gelmeye başlayabilir.

Donma ekran kartını devre dışı bırakmanıza engel olacaktır. Bunu da güvenli modda pc yi çalıştırıp oradan ekran kartını devre dışı bırakarak çözebilirsiniz

Sorun değil devre dışı bıraktığında kasa içine müdahale etmeden PC çalışacaktır. Laptoplarda daha çok rastlanan ekran kartının büyük ihtimal yandığına delalet eden bir problem oldugunu soylemek istemistim.

Ayryca donma sorunu kaynakli bir süre sonra sistem onarma ekranı gelmeye başlayabilir.

Donma ekran kartını devre dışı bırakmanıza engel olacaktır. Bunu da güvenli modda PC'yi çalıştırıp oradan ekran kartını devre dışı bırakarak çözebilirsiniz

İşlemcide grafik çekirdeği yok, eğer devre dışı bırakırsa Windows'da görüntü gelmez hatta hiç görüntü alamayabilir. Görüntü kablosunu anakarta taksa yine görüntü alamaz çünkü işlemcide görüntü çıkışı bulunmuyor. Lütfen düzgün bilgi verelim. :)

Arkadaşlar relaks olun yaa birbirimizi kırmaya gerek yok. Az önce evi pavyona çevirdik 5+1 sistemle müzik açmalar falan. Müsait değildim yani yarın olunca bir şeyler deneyeceğim o zaman tekrar yazarım. Ekran kartı yandıysa naneyi yedim gibi 2021 ocakta falan toplamaya başlamıştım yani bilgisayar hemen hemen yeni sayılır kötü oldu bu...

Yeni konular

Geri
Yukarı