Bilgisayar Aninden Kitleniyor ve Hiçbir Şeye Tepki Vermiyor

thebigboss

Hectopat
İyi günler Windows 8 Casper bilgisayarım var 2012. Bilgisayarım bazen aniden kitleniyor ve donuyor mouse, klavye hiç bir şey tepki vermiyor ve power'den dırrr diye ses geliyor. Tek çare power tuşuna basılı tutarak kapatıyorum. Bazen kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı diye mavi ekran geliyor. Bilgisayarımın donanımsal bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü bilgisayarı aldığımdan beri hiç kasanın içini açmadım ve hiç format atmadım.

Kaspersky total securty ile tarama yaptım virüs bulmadı. BIOS güncel değil en son 2013 güncellenmiş, BIOS modeli yazmadığı için güncelleyemiyorum. Driverleri driver booster ile güncelledim ve en önemli yer ise bilgisayar kasasının yandan bakınca içine ışık tuttuğumda çok iğrenç bir görüntü ile karşılaştım. İçinde 10 yıllık toz birikmiş her şey toz içinde kablolardan fana kadar toz birikmiş. 2012'den beridir hiç içini temizlemedim, acaba sorun bundan olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı