Bilgisayar aşırı ısınmadan dolayı kapanıyor

mrangelo

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Oyun oynarken bilgisayarım bir anda kapandı. Kontrol ettim işlemci ve ekran kartı sıcaklık değerleri gayet makul fakat anakart chipset çok ısınmıştı. Sizce ne yapmalıyım? Bir arkadaşım kasanın yan kapağını çıkarıp kullanmamı söyledi, sizce işe yarar mı?

ASUS M5A97 LE R2.0
FX-6300
RX550 2GB

Son düzenleme:
Technopat Sistem paylaş.png

Sıcaklık değerlerini paylaşın, ayrıca kasanın bir kısmını çıkarıp kullanırsanız evet düşüş olur ama kapanmayı engelleyecek bir düşüş olur mu bilemem.
Kasanın içini 2 hafta önce temizleyip termal macunu değiştirdim. Bugün yaklaşık 4 saat boyunca CS GO ve Star Wars: Jedi Fallen Order oynadım işlemci maksimum 66, ekran kartı maksimum 69 dereceye çıktı.

Kasanın içini 2 hafta önce temizleyip termal macunu değiştirdim. Bugün yaklaşık 4 saat boyunca CS GO ve Star Wars: Jedi Fallen Order oynadım işlemci maksimum 66, ekran kartı maksimum 69 dereceye çıktı.
Hocam resimde işaretlerdiğim bögedeki kompanantlerin sıcaklığına bakarmısınız fx işlemcilerde çok karşılaşdığım bir problemdir.
El yakacak düzeydeyse problem bu işlemcide bu durumda yine aşırı ısınır boşdayken 65 75 hatta 80 derecelerde gezer

Dosya Ekleri

• s-l500.jpg
    s-l500.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı