Bilgisayar bağımlılığını nasıl yenerim?

Abilerim, ablalarım başlıkta gördüğünüz gibi ben bir bilgisayar bağımlısıyım😔 her gün en az 4-5 saat bilgisayara giriyorum. Kendimi zorluyorum ama olmuyor bu yıl LGS'ye gireceğim ve bilgisayara fazla girmemem gerekiyor ama ben canlı dersler ve ödevler hariç her gün en az 4-5 saat giriyorum kendimi durduramıyorum. Belki sizin bildiğiniz bazı taktikler vardır. Bana biraz yardımcı olabilir misiniz lütfen eğer engelleyemezsem gideceğim lise zaten belli 🥺😕

Bilgisayara annenler şifre koysun (3 ay kaldı bu zaman boyunca mecburen çok çalışman gerekecek)
Ya da bilgisayara format attır içindeki oyunlar vb gidince sende oyun oynayamazsın şu anda aklıma gelen şeyler bunlar.

Şifre var zaten ama kendimi çok zorlarsam kırmak zorunda kalıyorum.

Siz bilgisayardan bayağı anlıyorsun o zaman neyse siz en iyisi format atın ya da oyunları silin başka yapacak bir şey yok gibi LGS geçsin yine günde 4 5 saat oynarsın.

Abilerim, ablalarım başlıkta gördüğünüz gibi ben bir bilgisayar bağımlısıyım😔 her gün en az 4-5 saat bilgisayara giriyorum. Kendimi zorluyorum ama olmuyor bu yıl LGS'ye gireceğim ve bilgisayara fazla girmemem gerekiyor ama ben canlı dersler ve ödevler hariç her gün en az 4-5 saat giriyorum kendimi durduramıyorum. Belki sizin bildiğiniz bazı taktikler vardır. Bana biraz yardımcı olabilir misiniz lütfen eğer engelleyemezsem gideceğim lise zaten belli 🥺😕
Ben de tam tersi oynamak isterdim ailem izin vermezdi sana nasıl izin veriyorlar 😅 .

Kısıtlamayla olacak iş değil. Kendiniz bunun bilincinde olmanız lazım. Bilgisayara bakacağınız zaman açın kitap okuyun. Hikaye vs. fark etmez. Hatta Gölgelerin Efendisi serisini de öneririm LGS'ye kadar tüm seriyi bitirirsiniz.

Geri
Yukarı