Bilgisayar bağımlılığını nasıl yenerim?

Abilerim, ablalarım başlıkta gördüğünüz gibi ben bir bilgisayar bağımlısıyım😔 her gün en az 4-5 saat bilgisayara giriyorum. Kendimi zorluyorum ama olmuyor bu yıl LGS'ye gireceğim ve bilgisayara fazla girmemem gerekiyor ama ben canlı dersler ve ödevler hariç her gün en az 4-5 saat giriyorum kendimi durduramıyorum. Belki sizin bildiğiniz bazı taktikler vardır. Bana biraz yardımcı olabilir misiniz lütfen eğer engelleyemezsem gideceğim lise zaten belli 🥺😕

Ekran kartını sök sonra istekli bir şekilde çalışmaya başla.

Mesela git sokakta aç yatan, evsiz insanların videolarını izle, asgari ücretle çalışanların yaşadığı zorluklarla ilgili röportajları izle. Sonra çok iyi lise kazananların övündükleri videoları izle. Fark et ki iyi bir liseyi kazanırsan sen de böyle bir hayata adım atacaksın ve oyun oynarken kafan daha rahat olacaktır. Bu bağımlılığı ancak psikolojik bir gaz alarak ve iradeni kullanarak ile yenebilirsin şifreyle falan geçmez. PC'ni kırman lazım ki istesen de oynayama.Bende de biraz bu bağımlılık var ama kendimi gazlayarak ders çalışmam gerektiğinde çalışıyorum.

Kendine bir hedef belirlemelisin yani mesela bir lise belirledin zaten bu liseyi çok istiyorsan ister istemez icinde bir çalışma duygusu uyanacak.bu sayede pc yi ders çalışmak icin kullanacaksın ve bağımlılık azda olsa azalıcaktır

Yeni konular

Geri
Yukarı