Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Mehmetultra

Centipat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun sizce neydedir? Ekran kartında mı PSU'da mı anakartta mıdır?

Denedim olmadı da o ne işe yarıyor tam olarak bir bilginiz var mı ?
Zamanla o sarı yer oksitlenir. Yani basitçe paslanır. O pas da veri iletimini engeller. Aynısı ekran kartı yuvası, sabit disk bağlantı yuvasında da olur.

O pası da silgi yardımıyla çıkarırsın. Ben eski DDR2 RAM'de denemiştim. Resmen parlıyordu ya. Mat renginden parlak rengine geçti.

RAM'den olabilir, ekran kartından olabilir, data kablosundan olabilir. RAM pinlerinde oksitlenme yoksa onu yapman bir şeyi değiştirmez. Statik elektrik birikmiş olabilir RAM'lerde. Anakart ve RAM'lerdeki elektriği boşalt. Çıplak elle dokunma RAM'lere, o şekilde dene.

RAM'den olabilir, ekran kartından olabilir, data kablosundan olabilir. RAM pinlerinde oksitlenme yoksa onu yapman bir şeyi değiştirmez. Statik elektrik birikmiş olabilir RAM'lerde. Anakart ve RAM'lerdeki elektriği boşalt. Çıplak elle dokunma RAM'lere, o şekilde dene.

Ekran kartında bir sıkıntı var galiba bilgisayarcıya başka bir sistemde denemesi için ekran kartımım verdim adam denemiş onda da görüntü gelmemiş çözünürlükle alakalı olabilir veya ekran kartının ana işlemcisinde bir sıkıntı olabilir vs dediekran kartında yanık izi falanda yok dedi bende şimdi ekran kartını teknik servise göndercem eğer PC yine açılmazsa o zaman ana karta veya RAM'e yönelcem.

Birşey farkettim benim anakartım b450m S2H bunda desteklenen ram hızları :
2667 mhz - 2400 MHz - 2133 MHz
Maksimum Ram hızı (OC) 3466 mhz
Yazıyor benim RAMerim ise 3000 mhz bunla alakalı olabilir mi ?

Son düzenleme:
Ekran kartında bir sıkıntı var galiba bilgisayarcıya başka bir sistemde denemesi için ekran kartımım verdim adam denemiş onda da görüntü gelmemiş çözünürlükle alakalı olabilir veya ekran kartının ana işlemcisinde bir sıkıntı olabilir vs dediekran kartında yanık izi falanda yok dedi bende şimdi ekran kartını teknik servise göndercem eğer PC yine açılmazsa o zaman ana karta veya RAM'e yönelcem.

Birşey farkettim benim anakartım b450m S2H bunda desteklenen ram hızları :
2667 mhz - 2400 MHz - 2133 MHz
Maksimum Ram hızı (OC) 3466 mhz
Yazıyor benim RAMerim ise 3000 mhz bunla alakalı olabilir mi ?
Sanmıyorum, zaten önceden kullanıyorsan hız ile sıkıntı yoktur.

RAM'den olduğu durumlarda PC mutlaka reset atar. 30-60 saniye bekledikten sonra yeniden başlatmayı dener. Senin cihazın reset atmadığına göre RAM seçeneğini eleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı