Çözüldü Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hyperytss

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1660 SUPER RYZEN 5 5500 8GB RAM 750W PSU A320M-F
Merhaba arkadaşlar. Ben maalesef ASUS Prime A320M-F anakarta sahibim. Bugün mediamarktan aldığım Corsair Vengeance CL16 8 GB RAM geldi ve ben bu RAM'i bilgisayarıma taktım ve ilk başta görüntü alamadım. Sonra BIOS pili sök tak yaptıktan ve bilgisayar açıldı ve görev yöneticisine girdim ve bilgisayar hala 8 GB RAM olarak gözüküyor. Sonra bilgisayarı kapatıp önceki RAM'i çıkardım ve bilgisayarı tekrar açtım fakat tekrar açtığımda bilgisayar ne kadar clear CMOS RAM sökme, ekran kartı sökme gibi işlemleri yapsam da bana görüntü vermedi fakat fanlar filan hala dönmekteydi. Bana yardımcı olursanız sevinirim daha önce BIOS sürümü düşük olduğu için bu sorunu yaşadım fakat şu an BIOS sürümü son sürüm ve ne yapabilirim bilmiyorum.

Çözüm
Tamam olan nedir? 😊

Yok aslında sana demedim bilgisayarı teknik servise gönderdim artık onlar düzeltir.

Bilgisayarın RAM slotunda sorun varmış bu yüzden bilgisayara görüntü gelmemiş arkadaşlar 1 günde tamir ettiler bilgisayarı İncehesap bu arada.
Eski ram ozelikleri nedir ? Alinan ayni ise yeni gelen arizali olabilir. Yada takilan slot sorunludur. Genellikle uzun sure bos kalan ram slotu toz birikirse calismayabilir.

Eski RAM ozelikleri nedir? Alinan ayni ise yeni gelen arizali olabilir. Ya da takilan slot sorunludur. Genellikle uzun sure bos kalan RAM slotu toz birikirse calismayabilir.

RAM'ler aynı hocam hatta linkini atayım CORSAIR CMK8GX4M1E3200C16 8GB DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX SoÄutuculu DIMM PC Ram Bellek Siyah. önceki RAM'de buydu.

Benim anakartım bir ayar yaptıktan sonra hep görüntü gelmeme, reset sorunlarıyla karşılaşıyor.

Eski bir işlemci takıp BIOS'u güncellemelisiniz hocam.

Hocam başka işlemci yok ve sorunun işlemcide olmadığına eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı