Bilgisayar çalışıyorken kasadan gelen ses

kadirwellick

Kilopat
Daha fazla  
Normal rutinde bilgisayarla uğraşırken kendi kendine sanki bilgisayar yeniden başlıyormuş gibi ses geliyor. Mesela bilgisayarı yeniden başlatırken veya açarken bir anda fanlar dönmeye vs. başlar ya tamamen o tarz bir ses geliyor. İçimden bir ses harddiskten geliyor diyor ama yine de emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korkmana gerek yok büyük ihtimal güç kaynağından kaynaklanıyordur Bu da gayet normal. Bu sese ben çalışıyordum diyor yani korkma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var hocam, nedenini anlatmaya çalışayım. Hocam şimdilerd malum evlerin içi sıcak oluyor. Fanlarınız akıllı fan modunda, yani sıcaklık arttıkça çalışıyor ise, bundan kaynaklı bir durum var. Şu şekilde oluyor, mesela fanlar 35dereceyi bulunca aktifleşiyor, lakin oda ve kasa falan derken de aşağı yukarı 33-34 derecelik bir durum oluşuyor. Kısa bir sürede 35 derece değeri bulunuyor ve fanlar aktifleşiyor, kısa hatta çok kısa bir süre içinde yeni 35derece olmuş bir sistem hemen 34 dereceye soğutuluyor ve fanlar kapatılıyor, lakin sistem çalışmakta olduğu için kısa bir sürede yine 35 derece bulunuyor. Bu da böyle devran edip duruyor. Tavsiyem fan kontrol programı falan yükleyin bir bakın, fanları manuel ayarlayın belirli devirde dönsünler.

Bir de hemen not bırakayım. Eğer güç kaynağı ve diğer bileşenlerde 3 yıldan daha fazla yaşında olan varsa da baştan ayağa bir temizlik ve uygun değişimler tavsiye edilebilir.

Aynı sorun bende de var hocam, nedenini anlatmaya çalışayım. Hocam şimdilerd malum evlerin içi sıcak oluyor. Fanlarınız akıllı fan modunda, yani sıcaklık arttıkça çalışıyor ise, bundan kaynaklı bir durum var. Şu şekilde oluyor, mesela fanlar 35dereceyi bulunca aktifleşiyor, lakin oda ve kasa falan derken de aşağı yukarı 33-34 derecelik bir durum oluşuyor. Kısa bir sürede 35 derece değeri bulunuyor ve fanlar aktifleşiyor, kısa hatta çok kısa bir süre içinde yeni 35derece olmuş bir sistem hemen 34 dereceye soğutuluyor ve fanlar kapatılıyor, lakin sistem çalışmakta olduğu için kısa bir sürede yine 35 derece bulunuyor. Bu da böyle devran edip duruyor. Tavsiyem fan kontrol programı falan yükleyin bir bakın, fanları manuel ayarlayın belirli devirde dönsünler.

Bir de hemen not bırakayım. Eğer güç kaynağı ve diğer bileşenlerde 3 yıldan daha fazla yaşında olan varsa da baştan ayağa bir temizlik ve uygun değişimler tavsiye edilebilir.
hocam bileşenlerimde fanlar akıllı değil sürekli çalışıyorlar. sürekli de temizliyorum. eskiden hiç olmuyordu veya ben fark etmiyordum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı