Çözüldü Bilgisayar açılırken kasadan gelen ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lolipop3535

Decipat
Makaleler
3
Bilgisayar ilk açtığım zaman resmen traktör sesi geliyor hatta traktör değil motorlu testere sesinin birazdaha kalınlaştırılmış ve daha sessiz versiyonu gibi. Ses normalde bıraksam 6-7 dk sonra gidiyor ama böyle sesi çıkarmaya başladığı ilk dakikda vurusam 7-8 saniye ses kesiliyor sonra tekrar başlıyor ama ses çıkarmaya başladığı 3-4-5. dakikalarda vurursam daha erken kesiliyor tamamı ile gidiyor ses. Hayır sinirlerim bozuluyor. Geçen sabah kalktım direkt bilgisayarı açtım. Yaşadığım bir olay yüzünden sinirliydim zaten. Sabah sabah bağırmaya başlayınca o sinirle bir tekme koydum, bilgisayar masanın kasa yerinden fırlayıp duvara vurup sekip geri geldi. Yani öyle vurdum ama bir gün dağıtıcam bilgisayarı zaten bir bilgisayarım var. Daha da alamam. Sizce neden oluyordur bu?

Sistem (Toplama PC)

İşlemci: Ryzen 3 3200G.
Ekran kartı: Vega 8 APU işlemcinin ekran kartı (ekran kartım yok yani)
500GB HDD.
250Watt'lık bir PSU ne olduğunu tam bilmiyorum değiştirmeyi düşünüyorum.
Stock AMD işlemci soğutucusu + bir tanede kasada fan var.
Özellikle 1. noktaya yumrukla vurursam 2.noktaya tekme atarsam ses kesiliyor.
Komiklik olsun diye demiyorum cidden böyle (resimdeki PC temsilidir)

güzel pc ha.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunum düzeldi PSU ile bir alakası yok fan ı çıkarıp arkasındaki tozları temizledim ve motor kısmındaki stickeri çıkarıp motor kısmına biraz zeytin yağı damlattım zaten kasayı açıp PC'yi çalıştırdığımda fan zor dönüyordu ve gidip temizledim sorunum çözüldü.
Sorunum düzeldi PSU ile bir alakası yok fan ı çıkarıp arkasındaki tozları temizledim ve motor kısmındaki stickeri çıkarıp motor kısmına biraz zeytin yağı damlattım zaten kasayı açıp PC'yi çalıştırdığımda fan zor dönüyordu ve gidip temizledim sorunum çözüldü.

Çözüm
Mod görmeden çözüldü olarak işaretleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı