Bilgisayar dönüştürücü ile televizyona bağlanır mı?

tahtakapı

Decipat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde bu aparattan var maalesef monitörüm ve TV HDMI desteklemiyor ama monitörde VGA girişi var. Monitöre dönüştürücünün ucundaki VGA'yı, ekran kartına da HDMI takacağım ses verir mi? Aylar önce bağladım sorunsuz kullandım fakat dediğim gibi ses almak önemli olan taraf. Film dizi işleri için, arkadaşım HDMI lazım demişti ses için ben de dönüştürücüyle çalışır mı sizlere sormak istedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230726-213520.jpg
    Screenshot_20230726-213520.jpg
    56,5 KB · Görüntüleme: 22
Evet hocam. Linkteki ses desteği olan modelden. AUX kabloyu PC'deki ses çıkışına (genelde yeşil olur) takın.

Evet hocam. Linkteki ses desteği olan modelden. AUX kabloyu PC'deki ses çıkışına (genelde yeşil olur) takın.

Anlamadım hocam şimdi o fotodaki kablo var ya, hem kasaya hem TV'ye mi bağlayacağım yoksa siz başka bir şey mi söylüyorsunuz?

O ses kablosunu hem PC'ye, hem de dönüştürücüye takacaksınız.

O ses kablosunu hem PC'ye, hem de dönüştürücüye takacaksınız.

Dönüştürücü HDMI verisinden görüntüyü VGA çıkışına, sesi de o AUX çıkışına veriyor. Bilgisayara sadece HDMI kablosu, televizyona ise bu aparatı VGA girişine AUX kablosunu da PC'nin yazan girişe takılacak.

Dönüştürücü HDMI verisinden görüntüyü VGA çıkışına, sesi de o AUX çıkışına veriyor. Bilgisayara sadece HDMI kablosu, televizyona ise bu aparatı VGA girişine AUX kablosunu da PC'nin yazan girişe takılacak.

Düzeltme yanlış televizyonda ses girişi için "PC in" girişi var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı