Dizüstü bilgisayar televizyona nasıl bağlanır?

Nieagerams

Hectopat
Dizüstü bilgisayarımı televizyona bağlayıp oyun oynamak istiyorum. Nasıl yapabilirim? HDMI ile oluyormuş sanırım ama kablo işi biraz sıkıntı. İnternet ile bağlanıyor mu? Çok internet yer mi?

ASUS FX506HCB.

Ecmel

Decipat
Makaleler
3
HDMI kablosu ile bağlanmak kolay bir şey. Bir tane kabloya ihtiyacın var sadece, takıyorsun televizyona görüntüyü aktarıyorsun. Televizyonlarda Hz düşüktür, bu yüzden FPS oyunu oynayacaksan tavsiye etmem. Bir de bazen karıncalanmamalar olabiliyor, bunun içinde televizyonun görüntü modunu "oyun" yapmayı unutma.

İnternet üzerinden bağlanma yöntemi varsa bilmiyorum. Bazı uygulamalarda görüntüyü aktarabiliyorsun ama ana olarak PC'yi aktarabildiğin uygulama var mı bilmiyorum.

KS
KS
N

Nieagerams

Hectopat

gondorunvarisi

Centipat
Kablosuz bağlantı için televizyonunuzun da, bilgisayarınızın da bunu desteklemesi gerekiyor.
Örnek olarak bizde Arçelik TV var ve Live share özelliği var.
Önce televizyonunuzdan bu özelliği açmanız gerekiyor, kumanda üzerinde bulunuyordur muhtemelen.
Daha sonra bilgisayarınızdan Win+k tuşu ile bağlan menüsü açın. Orada TV'niz gözüküyorsa tıklayarak bağlanabilirsiniz.

Kablolu bağlantı için de zaten gerekli cevaplar verilmiş.

tahaklkt

Hectopat
Yer
EFI/Clover/ACPI/Patched/DSDT.aml
Kablosuz bağlantı için televizyonunuzun da, bilgisayarınızın da bunu desteklemesi gerekiyor.
Örnek olarak bizde Arçelik TV var ve Live share özelliği var.
Önce televizyonunuzdan bu özelliği açmanız gerekiyor, kumanda üzerinde bulunuyordur muhtemelen.
Daha sonra bilgisayarınızdan Win+k tuşu ile bağlan menüsü açın. Orada TV'niz gözüküyorsa tıklayarak bağlanabilirsiniz.

Kablolu bağlantı için de zaten gerekli cevaplar verilmiş.

Oyun için kablosuz olmaz, gecikmeden dolayı can sıkacaktır.

Yukarı