Bilgisayar düşük çözünürlükte açılıyor

Malanix

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarı açdığımda düşük çözünürlükde açılıyor. Ayarlardan değiştiremiyorum. Kapatıp yeniden açıyorum yine aynı. Üstelik BIOS'a giriş ekranı falan da gelmiyor. Windows birbaşa açılıyor. Ancak fişden çekip tekrak açarken normal geliyor.

Merhaba. Bilgisayarı açdığımda düşük çözünürlükde açılıyor. Ayarlardan değiştiremiyorum. Kapatıp yeniden açıyorum yine aynı. Üstelik BIOS'a giriş ekranı falan da gelmiyor. Windows birbaşa açılıyor. Ancak fişden çekip tekrak açarken normal geliyor.
Ekran kartınız nedir ? Driverlar güncel mi kontrol edin.

Ekran kartı sürücünü DDU uygulamasıyla kaldırman gerek. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal linkinde detaylı anlatım mevcut. Daha sonra Ekran Kartı marka ve modelinize göre uygun ekran kartı Driver'ınızı orijinal web sitesinden indirip kurun. Sıkıntı kalmayaaktır.

Ryzen 3 2200g var. Ekran kartim yok. Kasayı yeni topladım. Driverler güncel.
DDU ile denedim. Ama sonuç aynı
Ekran kartı yok ise normal bir durum bu. Anakartlar ekran kartının verdiği kalitede görüntü performansı sunamıyorlar maalesef. Size tavsiyem Aygıt Yöneticisi bölümüne gidip orada Ekran Bağdaştırıcıları sekmesindeki sürücüye sağ tık yapıp güncelleyin. Biraz da olsa farkı hissettirecektir. (Güncel değilse)

evet kullanıyorum. Vga dan Hdmi. Ama vga girişine takınca da oluyor.
Dönüştürücüler de kalitesiz ise ekranda karıncalanma etkisi oluşturuyor. Direkt olarak VGA girişini kullanın ama dediğim gibi ekran kartı yok ise böyle durumlar normal gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı