Bilgisayar ekranım donuyor, bir süre sonra geliyor

ErcanA94

Centipat
Merhabalar,

Daha önce hiç yaşamadığım bir sıkıntım var. Yardım edebilirseniz çok sevinirim. Bilgisayarım gayet sağlık bir şekilde çalışıyor. Performans olarak ta iyi ama, bazen saatte 1, bazen ise günde 1 kere olmak şartı ile, sadece oyun oynarken ekran takılı kalıyor. Oyunda o zaman en son hangi ekranda isem sanki screen shot almış gibi orada takılı kalıyor. Arka planda Discord'da konuşabiliyorum, YouTube'dan dinlediğim müzik devam ediyor, mouse hareket ettirebiliyorum, hatta oyunda bulunan kısayol tuşlarını bile kullanabiliyorum. Bilgisayar çalışmaya devam ediyor ama, görüntü takılı kalıyor. Bazen anlık 1-2 saniyede geçiyor, genelde ise, 1 dakika civarı oluyor. Aşırı derece rahatsız edici bir durum olmaya başladı. Sorun neyde olabilir acaba? Lütfen yardım edebilirseniz mutlu olurum.

R5 2600
B450 anakart
RX 580 Nitro Plus
8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep aynı oyunda alıyorsan sorun oyundan kaynaklanıyor olabilir.
Farklı oyunlarda da aynı sorunu yaşadım. LoL, Dota 2, Knight Online...

Bilgisayarı açarken ekran geç mi geliyor yoksa normal zamanında mı geliyor ?
Eğer geç geliyorsa monitörün kondansatörleri bitiyor olabilir.
Bilgisayar normal bir şekilde çalışmaktadır. Sadece oyunlarda bazen yazdığım saçmalıklar oluyor. Daha önce hiç duymadığım bir şey birde. Monitör dediğiniz olay aklıma geldi ama, normal kullanımda hiç denk gelmedi. Sadece oyunlarda 2-3 lol oyunda bir oluyor. Bazı günler artıyor, bazı günler azalıyor.
Sorunum hâlâ devam etmektedir. Yardım edebilecek veya daha önce böyle bir sıkıntısı olan kimse yok mu ?
Sorun devam etmektedir...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı