Bilgisayar Fiyatları neden düştü?

Cracker18

Kilopat
Arkadaşlar bilgisayar fiyatları neden ucuzladı? Tabii ki güzel bir şey ama bir şeyi merak ediyorum. Ben alırken 4.75'di dolar 3050 TL'ye topladığım bilgisayarım şu anda 2650-2700 TL civarı fiyata toplanabiliyor ve şu an dolar benim aldığım zamandan daha yüksek. (5.63)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayar fiyatları neden ucuzladı? Tabii ki güzel bir şey ama bir şeyi merak ediyorum. Ben alırken 4.75'di dolar 3050 TL'ye topladığım bilgisayarım şu anda 2650-2700 TL civarı fiyata toplanabiliyor ve şu an dolar benim aldığım zamandan daha yüksek. (5.63)
Senin aldığın zamandan bu yana ürünlerin 3 yeni nesli çıkmış. Bir zahmet düşsünler. Yeni ürünler piyasaya çıktıkça eskileri değer kaybeder, fiyatları düşer.

Ben pek düşüş falan göremiyorum. B450 anakart bakıyorum hala 700 TL civarında ortalama anakartlar mesela.
Ben bugüne kadar hep Intel tabanlı sistemler kullandığım için pek bilmem şimdi siizn bu 700TL dediğiniz anakartlar ile benim bulduğum anakartlar ( Asrock - Gigabyte ) arasında ne fark var? Olmazsa olmaz farklar mıdır bunlar? At ile deve gibi farklar mıdır?

Ben bugüne kadar hep Intel tabanlı sistemler kullandığım için pek bilmem şimdi siizn bu 700TL dediğiniz anakartlar ile benim bulduğum anakartlar ( Asrock - Gigabyte ) arasında ne fark var? Olmazsa olmaz farklar mıdır bunlar? At ile deve gibi farklar mıdır?
Olmazsa olmaz değil ama ses yongası, OC potansiyeli, USB girişleri, ram slotları gibi etkenler. O bahsettiğiniz anakartların da fiyatları düşmüyor pek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı