Bilgisayar her şeyde kasıyor

Matador26

Centipat
Sadece oyunlarda olsa ekran kartı vb. şeylerde sıkıntı var diye düşüneceğim ancak dosyaya tıklıyorum, normalde 0,5 ms açılıyorsa şimdi 3-4 saniye; Opera'da, YouTube'da kasıyor, Discord'da bile kasıyor. Valorant Poligon giriyorum, önceden 5-6 saniyede giriyorsa şimdi 35-45 saniyede falan. Ekran kartı okuması 5-6 ms, şimdi 20-25'lere çıkmış bulunmakta. Ben sorurunun HDD olduğunu düşünüyorum çünkü oyunlarda olmasam bile kasıyor. Ona göre sorunlu parçayı değiştirceğim.

Yardım eden herkese teşekkür ederim şimdiden.

Sadece oyunlarda olsa ekran kartı vb. şeylerde sıkıntı var diye düşüneceğim ancak dosyaya tıklıyorum, normalde 0, 5 ms açılıyorsa şimdi 3-4 saniye; Opera'da, YouTube'da kasıyor, Discord'da bile kasıyor. Valorant poligon giriyorum, önceden 5-6 saniyede giriyorsa şimdi 35-45 saniyede falan. Ekran kartı okuması 5-6 ms, şimdi 20-25'lere çıkmış bulunmakta. Ben sorurunun HDD olduğunu düşünüyorum çünkü oyunlarda olmasam bile kasıyor. Ona göre sorunlu parçayı değiştirceğim.

Hocam sisteminizde SSD var mı? Varsa Windows ona mı kurulu?

Sadece oyunlarda olsa ekran kartı vb. şeylerde sıkıntı var diye düşüneceğim ancak dosyaya tıklıyorum, normalde 0,5 ms açılıyorsa şimdi 3-4 saniye; Opera'da, YouTube'da kasıyor, Discord'da bile kasıyor. Valorant Poligon giriyorum, önceden 5-6 saniyede giriyorsa şimdi 35-45 saniyede falan. Ekran kartı okuması 5-6 ms, şimdi 20-25'lere çıkmış bulunmakta. Ben sorurunun HDD olduğunu düşünüyorum çünkü oyunlarda olmasam bile kasıyor. Ona göre sorunlu parçayı değiştirceğim.

Yakın zamanda bilmediğiniz bir kaynaktan bir şey indirdiniz mi? (Crackli oyun,Güvenilir olmayan Türkçe yama vb.)

Korsan oyun merakına trojana denk gelmiş olabilir.
kasıyor diye format attım haala devam ediyo dc valo kurulur sadece
Sisteminiz nedir?

RX580 i5 4440 B350 anakart 8 GB RAM tek.
HDD olabilir fakat bir anda mı oldu yoksa zamanla yavaş yavaş mı oldu?

Bir gecede oldu uyandım PC her şeyde kasıyor.
Hocam sisteminizde SSD var mı? Varsa Windows ona mı kurulu?

SSD yok Windows 10 var HDD'ye kurulu.

Herkes donanımsal gitmiş ama başka bir yolu var.
YouTube'ye girip videoları izlerseniz bir çok ayar gelecek onları yapın.
Normalde link atardımda reklama girer.
Bir de temizliğini yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı