Bilgisayar her şeyde kasıyor

Matador26

Centipat
Sadece oyunlarda olsa ekran kartı vb. şeylerde sıkıntı var diye düşüneceğim ancak dosyaya tıklıyorum, normalde 0,5 ms açılıyorsa şimdi 3-4 saniye; Opera'da, YouTube'da kasıyor, Discord'da bile kasıyor. Valorant Poligon giriyorum, önceden 5-6 saniyede giriyorsa şimdi 35-45 saniyede falan. Ekran kartı okuması 5-6 ms, şimdi 20-25'lere çıkmış bulunmakta. Ben sorurunun HDD olduğunu düşünüyorum çünkü oyunlarda olmasam bile kasıyor. Ona göre sorunlu parçayı değiştirceğim.

Yardım eden herkese teşekkür ederim şimdiden.

Sadece oyunlarda olsa ekran kartı vb. şeylerde sıkıntı var diye düşüneceğim ancak dosyaya tıklıyorum, normalde 0,5 ms açılıyorsa şimdi 3-4 saniye; Opera'da, YouTube'da kasıyor, Discord'da bile kasıyor. Valorant Poligon giriyorum, önceden 5-6 saniyede giriyorsa şimdi 35-45 saniyede falan. Ekran kartı okuması 5-6 ms, şimdi 20-25'lere çıkmış bulunmakta. Ben sorurunun HDD olduğunu düşünüyorum çünkü oyunlarda olmasam bile kasıyor. Ona göre sorunlu parçayı değiştirceğim.

Yardım eden herkese teşekkür ederim şimdiden.
İşlemcinizde sorun olabilir ancak işlemcilerin nasıl kontrol edildiğini bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olur.

Keske sistem belirtseydiniz. 1. sorum:
Sistemi belirtin.
2. sorum:
Oyunlar nereye kurulu SSD mi HDD mi?
3. sorum:
Windows nereye kurulu?

RX580 i5 4440 8 GB DDR3 RAM B350 anakart HDD var sadece SSD yok Windows HDD'ye kurulu 200GB böldüm C diskine 800GB D diskinde
İşlemcinizde sorun olabilir ancak işlemcilerin nasıl kontrol edildiğini bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olur.

Tanıdık bilgisayarcı var SSD taktırcam HDD çıkaracağım öyle deneyeceğim ama o güne kadar buradan biraz yardım almak istiyorum not cuma günü götüreceğim tanıdık bilgisayarcıya.
Bu arada B350 yazmışım dalgınlığıma gelmiş kusura bakmayın anakart ASUS B85M-G.

Son düzenleme:
RX580 i5 4440 8 GB DDR3 RAM B350 anakart HDD var sadece SSD yok Windows HDD'ye kurulu 200GB böldüm C diskine 800GB D diskinde.

Tanıdık bilgisayarcı var SSD taktırcam HDD çıkaracağım öyle deneyeceğim ama o güne kadar buradan biraz yardım almak istiyorum not cuma günü götüreceğim tanıdık bilgisayarcıya.
Bu arada B350 yazmışım dalgınlığıma gelmiş kusura bakmayın anakart ASUS B85M-G.

Bence HDD'de sikinti var. CrystalDiskInfo yukleyip goruntusunu bize atar misiniz?

Dosya Ekleri

• iyi.PNG
    iyi.PNG
    27,4 KB · Görüntüleme: 24
@Matador26, HD Tune Pro ile Error Scan kısmından Quick Scan tiki kapalı şekilde test yapabilir misiniz? Bir de ya HD Tune Pro programının Benchmark kısmından ya da Crystal Disk Mark gibi programlar ile hız testi yapın.
Arkadaş CrystalDiskMark ile hız testi yapmış 2. sayfada. Error Scan sorunsuz geçmiş.

Geri
Yukarı