Bilgisayar İçin En Geniş Programlama Dili

1Gülhan1

Kilopat
Daha fazla  
Kullandığımız kasalar için kullanılabilecek program tasarlama fikrindeyim. Acaba en geniş olarak hangi dili bilmeliyim? Java yeterli midir?

selam bildiğim kadarını aktarmaya çalışayım, eğer gömülü sistem programcılığı yapacaksan c ve c++ türünde kodlama yapmanı öneririm. bu konu baya detaylı ve riskli olup(derlediğin kod runtime yada derleme sürecinde çok fazla hata vermeyeceğinden bileşene zarar verebilirsin)kursunu almadan girişmemeni tavsiye ederim.

Genisten kasit eger farkli sektorler ise ( mobil, web, embedded , desktop, cloud vs ) Java.
Farkli isletim sistemleri ise Python / Java.
Tek bir programlama diliyle Hem front-end, hem back-end yazayim diyorsan JavaScript.

Yani ne biliyim örneğin Driver Booster gibi çoğu kişinin kullandığı farklı türdeki programların çoğunu yazabileceğim bir dil çalışmak istiyorum.

Yani ne biliyim örneğin Driver Booster gibi çoğu kişinin kullandığı farklı türdeki programların çoğunu yazabileceğim bir dil çalışmak istiyorum.

O programi muhtemelen C++ ile yazmislardir. Yalnizca Windows uzerinde calisir. C++ ile bu tarz programlari yazarsin ama Web sitesi yapamaz, mobil uygulama yazamazsin ( efektif olarak ). Oyle bir dil yok ki her seyi yapmak icin en iyi arac olsun. Oyle olsaydi yeni dil cikmazdi ortaya. Hepsi bir digerinin yapamadigini dusundugu seyi yapabilecek sekilde ortaya cikiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı