Bilgisayar ilk açıldığında HDD sesli çalışıyor

LegenWind

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 400GB Samsung bir HDD kullanıyorum. Bilgisayarı açıyorum, şifremi giriyorum. Bu ana kadar hiçbir şey yok. Daha sonra bilirsiniz ya bilgisayarı ilk açtığımızda programların yüklenmesini ve açılmasını bekleriz, bu sürede harddiskimden tıkır tıkır ses geliyor. Kafa atıyor diyebilirim ve bu bekleme süresi bayağı uzuyor. Daha sonra yavaş da olsa programlar yükleniyor ve bilgisayarı kullanıyorum. Yani kafa atma olayı sadece o süre içerisinde oluyor. Ben pek anlam veremedim. Nasıl çözebilirim?

😞

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-31_131950.png
    resim_2021-03-31_131950.png
    90,1 KB · Görüntüleme: 28
Hata doğrulama kodu ile o sektörlerdeki hatalar düzeltiliyorsa mavi ekran gibi sorunlar almıyor olabilirsiniz.
HDD'in hata loglarını görmek isterim. GSmartcontrol yazılımını yükleyip Error log kısmını paylaşır mısınız?

Hata doğrulama kodu ile o sektörlerdeki hatalar düzeltiliyorsa mavi ekran gibi sorunlar almıyor olabilirsiniz.
HDD'in hata loglarını görmek isterim. GSmartcontrol yazılımını yükleyip Error log kısmını paylaşır mısınız?
Kusura bakmayın hocam dün bazı nedenlerden dolayı cevap veremedim. Buyrun hata logları.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-01_085333.png
    resim_2021-04-01_085333.png
    263 KB · Görüntüleme: 22
Verilerde düzeltilemeyen hatalar oluşmuş. Attributes kısmıda uyarı veriyor. Orası SMART bölgesi. CrystalDiskInfo uyarı vermediği halde bu program uyarı veriyor. Orayı da paylaşın.

Verilerde düzeltilemeyen hatalar oluşmuş. Attributes kısmıda uyarı veriyor. Orası Smart bölgesi. CrystalDiskInfo uyarı vermediği halde bu program uyarı veriyor. Orayı da paylaşın.

Buyurun hocam. Bu arada sorunun yazılımsal olma ihtimali var mı? 2 Gün önce Fifa indirmiştim internetten.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-01_152127.png
    resim_2021-04-01_152127.png
    297,8 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı