Bilgisayar iyi olmasına rağmen oyunlarda FPS sorunu

Hasan F.

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi sistemim iyi olmasına rağmen son birkaç gündür oyunlarda FPS sıkıntısı yaşıyorum. CS:GO'da genelde 250-300 FPS almama rağmen şu sıralar 10-20 FPS anca alıyorum (Hatta en düşük ayarlarda). Bunun sebebi ne olabilir? Sürücüler de güncel. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin ısınınca mı başlıyor ? Yoksa her zaman mı var. Belki harici ekran kartı yerine paylaşımlı ekran kartı ile oyunlara giriyor olabilirsin (yani nvidianın değil de intelin kendi ekran kartı vs. )

Laptop kullanıyorsan kullanmış olduğun ekran kartı arayüzünü bi kontrol et ve ekran kartı arayüzüne oyunlarını ekle.

Sistemim şöyle:
Intel i5 6402p
MSI GTX 960
8 GB Ram
Aygıt Yöneticisinde sadece NVIDIA Ekran Kartı gözüküyor. Yani Intel Graphics yok. Hatta Intel'in sürücüsünü dahi yükleyemiyorm. "Bu sistem yazılım yükleme gereksinimlerini karşılamıyor." hatası veriyor.
Intel.png
Altta da Intel sürücülerini kuramadığım için sürücüler yok.
Denetim Masası.png

Son düzenleme:
Çoklu CPU kullanımını kapatmışım ama onu açtıktan sonra da çok artış olmadı normalde 200-250 FPS civarı alıyordum. Arada FPS 60'ın altına düşüyor. Buraya resmin fazla boyutundan yükleyemediğim için şu linkte var:

X0V4L7.jpg

Yanlış görmüşüm. Fan hızıymış. Hızlıresim yüzünden ceza yeme istersen normal eklemeye çalış.
İşlemci neden bu kadar yük altında acaba, CSGO o kadar da kasmaz herhalde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı