Bilgisayar kapalıyken LED'ler yanıyor

parlak58

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, bilgisayarı kapattıktan sonra ekran kartının güç girişi LED'i ve anakart LED'i yanıyor. Bilgisayar kapalıyken elektrik alıyor mu, almıyor ise nasıl LED'ler yanıyor? Ve ben bilgisayarı kapattıktan sonra PSU anahtarından kapatıyorum, bir de bu zarar verir mi herhangi bir donanıma?

Merak etme herhangi bir sorun teşkil etmiyor.misal uydu cihazlarını kapatmaya rağmen ışığı yanabiliyor ya o gibi düşün.bende sen gibi psu'dan kapatıyorum.için rahat olsun.

Merak etme herhangi bir sorun teşkil etmiyor.misal uydu cihazlarını kapatmaya rağmen ışığı yanabiliyor ya o gibi düşün.bende sen gibi psu'dan kapatıyorum.için rahat olsun.
Bir kaç sitede zarar verdiği ile ilgili değinmişler, o yüzden sordum bir sorun teşkil etmiyorsa kapatayım o zaman hep, bir de bilgisayar elektrik alıyor ise ani yüksek voltaj zarar verir mi?

Bazı cihazlar kapanınca Stand-By konumuna girerler. Uydular vs vs. Bilgisayarını kapatınca bu ışıkların yanmasını istemiyorsan; bios içinden EUP ayarı var oradan ayarlayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı