Bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra görüntü gelmiyor

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Gece bilgisayarı kapattım ve yattım ancak sabah kalktigimda monitöre görüntü gelmiyor ve No Signal hatası aldım.
Dedim ki acaba monitörün girişi falan mı bozuldu, ama sonra 3 tane daha monitör de aynı hatayı aldım, bu sefer de bilgisayarın girişi mi bozuldu acaba dedim ve ana karta taktım ancak yine sonuç alamadım, internette gördüğüm birkaç yöntemi denedim gene sonuç alamadım.
Yöntemler: RAM'leri çıkarıp taktım, BIOS pilini çıkartıp taktım.
Bu yöntemler bile işe yaramadı nasıl bir çözüm yolu uygulayabilirim daha dün çalışıyordu, anakart vs. mi bozuldu?

Gece bilgisayarı kapattım ve yattım ancak sabah kalktigimda monitöre görüntü gelmiyor ve No Signal hatası aldım.
Dedim ki acaba monitörün girişi falan mı bozuldu, ama sonra 3 tane daha monitör de aynı hatayı aldım, bu sefer de bilgisayarın girişi mi bozuldu acaba dedim ve ana karta taktım ancak yine sonuç alamadım, internette gördüğüm birkaç yöntemi denedim gene sonuç alamadım.
Yöntemler: RAM'leri çıkarıp taktım, BIOS pilini çıkartıp taktım.
Bu yöntemler bile işe yaramadı nasıl bir çözüm yolu uygulayabilirim daha dün çalışıyordu, anakart vs. mi bozuldu?
Yükleme ekranında kitlenip kalıyordu bilgisayarım aynı dediklerini yaptım. Sonuç aynı sonra bi kere açıldı bütün testleri yaptım herşey çok güzel MemTes86,OCCT,Primr95 felan sonra gene aynısı oldu sinirlendim. Anakart, işlemci, RAM ve ekran kartını garantiye yolladim. Anakart BIOS chip arizaliymis değişti ve RAM'ler arızalı cıktı. Önce RAM"lerini farklı bir bilgisayarda dene açılırsa şayet anakartı bir yollayın yok açılmaz ise arkadaşınızın RAM'i ile sizin bilgisayarınızı deneyin açılırsa RAM olma ihtimali var yoksa anakart olabilir.

Bütün parçalarım sıfırdı. Sıfır anakart ve RAM arızalı cıktı.

Yükleme ekranında kitlenip kalıyordu bilgisayarım aynı dediklerini yaptım. Sonuç aynı sonra bi kere açıldı bütün testleri yaptım herşey çok güzel MemTes86,OCCT,Primr95 felan sonra gene aynısı oldu sinirlendim. Anakart, işlemci, RAM ve ekran kartını garantiye yolladim. Anakart BIOS chip arizaliymis değişti ve RAM'ler arızalı cıktı. Önce RAM"lerini farklı bir bilgisayarda dene açılırsa şayet anakartı bir yollayın yok açılmaz ise arkadaşınızın RAM'i ile sizin bilgisayarınızı deneyin açılırsa RAM olma ihtimali var yoksa anakart olabilir.

Bütün parçalarım sıfırdı. Sıfır anakart ve RAM arızalı cıktı.
Dostum neyini yollayayim 6 yıl önce almıştım sadece ekran kartı ve poweri yenilemistim garantisi yok yani
Öncelikle sistem özelliklerinizi belirtin.
Parçaları farklı farklı deneyerek bulabiliriz.
  • İşlemci: Intel Core i7 4790
  • Anakart: Hazır olduğu için CPU-Z'de Casper bilgisayar sistemleri A.Ş yazıyor.
  • RAM: DDR3 1X8 GB (markası yazmıyor) NB frequency: 3591 MHz | DRAM frequency: 741 MHz
  • Ekran kartı: GTX 1050 Ti
  • Hard disk: 1TB WDC WD10EZEX-00BN5AQ
  • İşletim sistemim: Windows 10 Home

Son düzenleme:
Dostum neyini yollayayim 6 yıl önce almıştım sadece ekran kartı ve poweri yenilemistim garantisi yok yani

• İşlemci: Intel Core i7 4790
  • Anakart: Hazır olduğu için CPU-Z'de Casper bilgisayar sistemleri A.Ş yazıyor.
  • RAM: DDR3 1X8 GB (markası yazmıyor) NB frequency: 3591 MHz | DRAM frequency: 741 MHz
  • Ekran kartı: GTX 1050 Ti
  • Hard disk: 1TB WDC WD10EZEX-00BN5AQ
  • İşletim sistemim: Windows 10 Home
Aynı sorunu yaşıyorum çözebildin mi?

Yeni bilgisayar aldım hocam, ne yapsam düzelmedi.

Ha bu farklı konuymuş kusura bakma, bilgisayar duvara yakın bir yerde olduğu için kablo sokete baskı yapmış ve HDMI soketi bozulmuş. Onun için kısa devre yapmış, bende bilgisayarcıya götürüp tamir ettirmiştim.

Geri
Yukarı