Bilgisayar kapanması

mfurkaaan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam dün gece GTA 5 oynarken bir anda bilgisayarım kapandı. Açmaya çalıştım fakat hiçbir türlü açamadım. Bilgisayarın Power tuşuna bastığımda hiçbir tepki vermiyor, fanlar dahi hareket etmiyor. Ben de ya anakartım ya da PSU'm yandı diye düşünüyorum. Sizce sorun hangisindedir?

Arkadaşlar selam dün gece GTA 5 oynarken bir anda bilgisayarım kapandı. Açmaya çalıştım fakat hiçbir türlü açamadım. Bilgisayarın Power tuşuna bastığımda hiçbir tepki vermiyor, fanlar dahi hareket etmiyor. Ben de ya anakartım ya da PSU'm yandı diye düşünüyorum. Sizce sorun hangisindedir?

En son ne zaman temizlediniz.
Bazen çok toz ve pislikten yanan bileşenler olabiliyor.

sistemözellikleri2.png

PSU marka, model? Alışkanlık olmuş.

Arkadaşlar selam dün gece GTA 5 oynarken bir anda bilgisayarım kapandı. Açmaya çalıştım fakat hiçbir türlü açamadım. Bilgisayarın Power tuşuna bastığımda hiçbir tepki vermiyor, fanlar dahi hareket etmiyor. Ben de ya anakartım ya da psu'm yandı diye düşünüyorum. Sizce sorun hangisindedir?

Ark'ın sistemi açılmıyorsa ndn Windows 10'da girdi yazıyor?

En son ne zaman temizlediniz.
Bazen çok toz ve pislikten yanan bileşenler olabiliyor.
her hafta bir kere temizlerim fakat psu yu hiç temizlemedm
Sistem bilgisi paylaşabilir misiniz?

PSU sorunu yüksek ihtimaldir sistem temizliği yapıldı mı kasa içerisinde yanık plastik benzeri kokular mevcut mu?

Eki Görüntüle 836219

everestin 650w psu su mevcut

PSU sorunu yüksek ihtimaldir sistem temizliği yapıldı mı kasa içerisinde yanık plastik benzeri kokular mevcut mu?
hayır öyle bi koku almadım sadece bir anda kapandı
Eki Görüntüle 836219

Everest in 650w Lik psu'su mevcut

Son düzenleme:
PSU'yu açıp bakar mısınız yanan ya da bozulan bir şey var mı?
Baktım bütün kondansatörler sağlam, ve 24pinlik güç kablosundan şase yaptığımda psu fanı dönmeye başladı.

Intel Core i3 6100
H110M-K anakart
8Gb 2133mhz ram
rx470 ekran kartı

Geri
Yukarı