Bilgisayar kendi kendine tuşlara basıp kapanıyor

simoNNN

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir gün LoL oynarken bilgisayar kendi kendine altta "zxcvbnm" tuşlarına basıyor. Sonra başka klavye taktım bu sorunu yapmıyordu. Bende virüs vardır diye formatladım ve 1 gün sonra yine aynısı oldu. Yine o harflere kendi bastı, bu sefer kendini kapattı. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Varsa yardımcı olun, korkudan bilgisayarı açamıyorum.

Arkadaşlar bir gün LoL oynarken bilgisayar kendi kendine altta "zxcvbnm" tuşlarına basıyor. Sonra başka klavye taktım bu sorunu yapmıyordu. Bende virüs vardır diye formatladım ve 1 gün sonra yine aynısı oldu. Yine o harflere kendi bastı, bu sefer kendini kapattı. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Varsa yardımcı olun, korkudan bilgisayarı açamıyorum.

Klavyeyi değiştirin veya çıkarıp deneyin.

Klavye kirli falan dır kendi kendine basıyor olabilir tozdan veya saç telinden falan.

Büyük ihtimalle bilgisayara mesela klavyeyi bağlıyorsun ya, klavye taktığın yer bozulmuştur ya da orada temazsızlık vardır

Aynısı mi oluyor.
Şimdi formatı attıgımda o kendi kendine basan klavyeyi hiç takmadım başka klavyem vardı ben onu kullanırken yine o klavyede olduğu gibi kendi kendine basmaya başladı ve bilgisayar kapandı bende korktum bilgisayarı açmadım kapandıktan sonra buraya da danışmak istedim.

Yanlışlıkla makro ayarlamış olabilir misin ?
Yok hiç bir şekilde makro ile ilgili bi işlem yapmadım.

Klavyenin içini açın kir ya da su girmiş olabilir.
Yine de düzelmez ise klavye de donanımsal sorun olabilir.

Şimdi formatı attıgımda o kendi kendine basan klavyeyi hiç takmadım başka klavyem vardı ben onu kullanırken yine o klavyede olduğu gibi kendi kendine basmaya başladı ve bilgisayar kapandı bende korktum bilgisayarı açmadım kapandıktan sonra buraya da danışmak istedim.

Yok hiçbir şekilde makro ile ilgili bir işlem yapmadım.

Eğer yaptınız format USB'sini ayni pcse flash belleğe geçmiş olabilir.

Geri
Yukarı