Çözüldü Bilgisayar kendine reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Learnof

Decapat
Yer
Detroit
Bugün bilgisayar kendine 2 kez reset attı ve bu oyun oynarken değil de normal bir şekilde Discord ya da tarayıcıda olurken başıma geliyor.
Reset atmasının sebebine bakabileceğim bir kısım var mı ya da hata kodu gibi bir yer mevcut mu?

Düzenleme: Bios'um güncel ve driverlarım güncel sürümdedir, Herhangi bir ısınma durumu yoktur.

Çözüm
Hocam bu bendede oluyordu, bir çözüm buldum. Cidden sıkıntısı yoksa işe yaramalı.

1- Denetim masasına girin.
2- Sistem ve güvenliğe girin.
3-Sistem sekmesine girin.
4- Gelişmiş sistem ayarları yerine gelin.
5- Başlangıç ve kurtarma yerinin altında ki ayarlar bölümüne gelin.
6- Orada otomatik olarak yeniden başlat işareti olacaktır, tikini kaldırın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
En sık olarak, Ram'lerde arıza olabilir, birbirleriyle veya anakart ile uyumsuzluk vb olabilir, ramlerin ve slotlarının temizliğe ihtiyacı olabilir veya yerlerinden oynamış olabilir. Birden fazla Ram varsa tek tek denenmeli yada başka ram kullanılmalı.

Windows dosyalarında sorun var veya disk RAM işlemci ile alakalı olabilir

İyi hoş disk RAM işlemci diyorsunuz fakat bunları bir program ile kontrol etmeden ya da sistem günlüğünü kaydeden bir yere bakmadan karar veremeyiz
Kasanın içini temizlettin mi toz da sorun yatabilir
kasanın içi 2 hafta önce temizlendi.

En sık olarak, RAM'lerde arıza olabilir, birbirleriyle veya anakart ile uyumsuzluk vb olabilir, RAM'lerin ve slotlarının temizliğe ihtiyacı olabilir veya yerlerinden oynamış olabilir. Birden fazla RAM varsa tek tek denenmeli ya da başka RAM kullanılmalı.

Hocam adam diyor ki bilgisayar açılıyor giriyorum tarayıcıdayken Discord'la takılırken başlatatıyor bu adamın dediği şey bilgisayar hiç açmaz anca restart yapar

En sık olarak, RAM'lerde arıza olabilir, birbirleriyle veya anakart ile uyumsuzluk vb olabilir, RAM'lerin ve slotlarının temizliğe ihtiyacı olabilir veya yerlerinden oynamış olabilir. Birden fazla RAM varsa tek tek denenmeli ya da başka RAM kullanılmalı.

RAM'leri test ettiğimde RAM'lerim sorunsuz.

İyi hoş disk RAM işlemci diyorsunuz fakat bunları bir program ile kontrol etmeden ya da sistem günlüğünü kaydeden bir yere bakmadan karar veremeyiz

Kasanın içi 2 hafta önce temizlendi.

RAM'ı çıkar temizle kuru peçete ile disk kablosu çıkarıp tak eger sorun devam ederse formatlıktır dosyalarında sorun vardır başıma gelmişti

Hocam bu bendede oluyordu, bir çözüm buldum. Cidden sıkıntısı yoksa işe yaramalı.

1- Denetim masasına girin.
2- Sistem ve güvenliğe girin.
3-Sistem sekmesine girin.
4- Gelişmiş sistem ayarları yerine gelin.
5- Başlangıç ve kurtarma yerinin altında ki ayarlar bölümüne gelin.
6- Orada otomatik olarak yeniden başlat işareti olacaktır, tikini kaldırın.

Çözüm

Geri
Yukarı