Bilgisayar masasına vurduktan sonra kasadan vuuuuu diye ses geldi ve reset attı

RagıpDemiratan

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam öncelikle. Daha demin sinirden masaya bir tane yumruk indirdim ve kasadan çok yüsek bir sesle vuuuuuuuu diye ses gelmeye başladı akabinde reset attı. Şu an sorun yok. Neden böyle oldu, ne oldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgisayarın hakkını ver demiş olabilir. 🤔 🤣

Son düzenleme:
Komik bulanlar neyi komik buluyor anlamadım? İnşallah başınıza beteri gelirde sizle de dalga geçerler, Amin!
Yorumlar komik gerçi de buraya yazılması sıkıntı, adam soru sormuş sonuçta, neyse.
Iııh bir bileşen yerinden oynamış olabilir belki, en azından ben bu ihtimale olanak veriyorum.
Şu an çalışıyor mu?

O kasadan artık hayır gelmez. Monitör dahil 250 liraya sat gitsin.
Ne kadar komiksin sen öyle ya, neyse bugünlük bu kadar gülmek yeter de yarına da kalsın yarında güleyim

Yorumlar komik gerçi de buraya yazılması sıkıntı, adam soru sormuş sonuçta, neyse.
Iııh bir bileşen yerinden oynamış olabilir belki, en azından ben bu ihtimale olanak veriyorum.
Şu an çalışıyor mu?
Sıkıntısız çalışıyor hocam

Ne kadar komiksin sen öyle ya, neyse bugünlük bu kadar gülmek yeter de yarına da kalsın yarında güleyim

Böyle başlıkla konu açarsan gülerler tabii. Toz temizliği yap.

Komik bulanlar neyi komik buluyor anlamadım? İnşallah başınıza beteri gelirde sizle de dalga geçerler, Amin!
Sarsıntıdan dolayı bir soketin bağlantısı anlık kopmuştur veri bütünlüğü sağlanamadığından veya güç kesintisinden sistem kendini güvenli olarak yeniden başlatır, bu olurken de fanlar tam güçte çalışır. Sorun yok. Ama tekrar yapmayın.

Söylemeyi unuttum, bu durum malzeme kalitesi ve montaj kalitesi ikisiyle de alakalıdır. Örnek olarak;
Masadan düşürdüğüm açık sistemler sorunsuz çalışmaya devam ettiği de oldu vidasını falan yarım bıraktıklarım enter basma sarsıntısıyla reset de attı.
Bu yıl 2100 liraya laptop almıştım, masaya bismillah çekmeden bırakınca kendini kapatıyor vs.
Sorunun çözümü için İşlemci soketine ve psu kablolarına bakın düzgün takılı mı diye. Yine de bu sarsıntılar HDD için iyi değil, HDD kullanıyorsanız mümkünse sallanmasın.

Son düzenleme:
Sarsıntıdan dolayı bir soketin bağlantısı anlık kopmuştur veri bütünlüğü sağlanamadığından veya güç kesintisinden sistem kendini güvenli olarak yeniden başlatır, bu olurken de fanlar tam güçte çalışır. Sorun yok. Ama tekrar yapmayın.

Aero hocam doğru konuşmuş, sorunun sebebi muhtemelen bu, herhangi bir parçaya zarar geldi mi şu anda bilemeyiz stres testi falan yapılır istenirse de ben şahsen yapmam, neden mi üşengeçim ve çalışan sistem çalışıyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı