Bilgisayar montajlarken dikkat edilmesi gerekenler

zizi

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Son parçamı da bir şafak operasyonuyla Vatan Bilgisayar'dan aldım. Artık montaj kaldı. Nelere dikkat etmeliyim? Şunu yap, şunu sakın yapma dediğiniz şeyler var mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. İşlemcinin pinlerine dikkat edin çok hassaslar kırılabilirler. Anakarta ekran kartı ve işlemciyi montajlarken altına sünger koy. Ve işlemciyle yuvasının üçgen işaretine denk gelmesine dikkat edin.

Anakartın kasanın metal zeminine temas etmemesi için vidalar vardır anakart bu vidaların üstüne sıkılır buna dikkat edin, kablolamaya özen gösterin yeni kasalarda fan kabloları ince olabiliyor, montajı yatay yapın dikey montaj yapan bir kaç "acemi" var pci ve ram yuvalarına dikeyde zarar verme ihtimaliniz var, ayrı bir işlemci fanı aldıysanız montajda onu ciddi seviyede anakarta bastırdığınızdan emin olun, işlemci doğru yöndeyse kendisi yuvaya oturur baskı kurmanıza gerek yok (ek olarak sabit diskleri yere paralel takın gerçi dikey zaten takılmazda ek olarak söylüyorum).

* İşlemci pinlerine dikkat edin.
* İşlemci ve Ram montajını önce anakarta yapın sonra kasaya yerleştirin daha kolay olur.
* Ve işlemcinin üçgenine dikkat edin.

360mm'lık sıvı sogutmam var. Bunu öne montajlamayı düşünüyorum. Pompadan kablo çıkan kısım aşağa gelecek şekılde mı montajlanmalı yoksa yukarı gelecek şekılde mı bılıyor musunuz?

360mm'lık sıvı sogutmam var. Bunu öne montajlamayı düşünüyorum. Pompadan kablo çıkan kısım aşağa gelecek şekılde mı montajlanmalı yoksa yukarı gelecek şekılde mı bılıyor musunuz?
Genelde boru yukarı verilir çünkü boru aşağıdan işlemciye yetişmeyebilir.

Geri
Yukarı