Bilgisayar mühendisliği bölümü için sadece matematik çalışmak

İlk 10k için de bilgisayar var 300k içinde var.
Kaç sıralama hedefliyorsun?
Yüksek bir şeyler istiyorsan matematik yetmez.
TYT'yi zaten biliyorsundur AYT için matematik ve fen calismalisin.

AYT'de sayısal bölümünden aldığı için fizik kimya biyolojiye de çalışman gerekir. Matematiği 40 çeksen bile iyi bir sıralama gelmeyecektir çünkü sayısalda matematik nispeten çözülüyor. Diğer derslere çalışman gerekiyor.

Çok yüksek bir hedefim yok. Bilgisayar bölümü olsun yeter. TYT'ye çalışıyorum. AYT hiç başlamadım.

AYT'de sayısal bölümünden aldığı için fizik kimya biyolojiye de çalışman gerekir. Matematiği 40 çeksen bile iyi bir sıralama gelmeyecektir çünkü sayısalda matematik nispeten çözülüyor. Diğer derslere çalışman gerekiyor.

Hocam şimdi mesela ben TYT'ye çalışmayı bıraksam, AYT'ye çalışmaya başlasam mantıklı bir hareket olur mu? Kendimi hepten AYT'ye versem.

İstediğin sıralamaya göre değişebilir aslında. Başarı tanımın çok önemli.

TYT'nin tamamı, AYT'de matematik, fizik, kimya, biyoloji.

Yukarıda bahsettiğim hareket mantıklı bir hareket olur mu acaba?

Hedefin çok yüksek değilse AYT çalışmanı öneriyorum fakat bu demek değildir ki TYT çalışma. En azından temel at öyle geç AYT tarafına.

Çok yüksek bir hedefim yok. Bilgisayar bölümü olsun yeter. TYT'ye çalışıyorum. AYT hiç başlamadım.
O zaman yaparsınız. TYT'de matematik 40, Türkçe 30, kalanlardan da 3-5 net yaparsınız. AYT'de de matematik 40, kalanlarda 3-5 net yaparsınız. 200 binden daha az bir sıralamanız olur muhtemelen.

Mühendislik 200k altına var hocam.
Ayrıca 2020 AYT matematikte 27 doğru 3 yanlış yapmış biri olarak şunu söyleyeyim;
Sadece matematik hiçbir şeye yaramıyor. Ne yazık ki sistem, seni sevmediğin, yapamadığın dersi çözmekle de uğraştırıyor..

Geri
Yukarı