KS
Göklerden Gelen Kod
Hocam çalışma hayatının ilk senesindeki bir bilgisayar mühendisi o kadar para alabiliyor mu? Ben 3 ile başlar sanıyordum.
Genel okullardan mezun ve çok bu işe kendini verememiş kişiler 3 ile başlar. 3 En alt limittir. Bahsi geçen okullardan mezun ya da kendini geliştirmiş proje yapmış herhangi bir okuldan mezun insanlar 5 binden az almıyor artık. İstanbul için konuşuyorum. Daha yüksek almakta mümkün bu okullardan mezun ya da proje yapmış kişiler için ama ortalamayı söyledim.

imyourhero

Kilopat
Yer
Zion
Genel okullardan mezun ve çok bu işe kendini verememiş kişiler 3 ile başlar. 3 En alt limittir. Bahsi geçen okullardan mezun ya da kendini geliştirmiş proje yapmış herhangi bir okuldan mezun insanlar 5 binden az almıyor artık. İstanbul için konuşuyorum. Daha yüksek almakta mümkün bu okullardan mezun ya da proje yapmış kişiler için ama ortalamayı söyledim.
Peki bir şey merak ediyorum, ben şu an yazılım dillerini öğrenmeye anlamaya çalışıyorum. Sırayla Python, Java, C# çalışma planım var. Bunları şu an öğrenmem bana ileride katkı sağlar mı?

KS
Göklerden Gelen Kod
Peki bir şey merak ediyorum, ben şu an yazılım dillerini öğrenmeye anlamaya çalışıyorum. Sırayla Python, Java, C# çalışma planım var. Bunları şu an öğrenmem bana ileride katkı sağlar mı?
Şimdi yazıyı eğer okuduysan, neden bu dillerle çalışmak istiyorsun. Sadece bir dil seçip, temel programlamayı öğrendikten sonra diğer dersleri o dili kullanarak tamamlarsın. Belli bir seviye proje ve iş yaptıktan sonra diğer dillere geçersin. Python ve Java güzel bir ikili. Ama C#'a gerek yok. Microsoft teknolojilerini öğrenmeni tavsiye etmem.
11. Sınıfsın, sosyal hesabına hiç girmeyip, oyun oynamayıp, ders çalışıp en iyi okullara girersen senin için daha faydalı olur. Bununla uğraşmanın sırası değil.

imyourhero

Kilopat
Yer
Zion
Şimdi yazıyı eğer okuduysan, neden bu dillerle çalışmak istiyorsun. Sadece bir dil seçip, temel programlamayı öğrendikten sonra diğer dersleri o dili kullanarak tamamlarsın. Belli bir seviye proje ve iş yaptıktan sonra diğer dillere geçersin. Python ve Java güzel bir ikili. Ama C#'a gerek yok. Microsoft teknolojilerini öğrenmeni tavsiye etmem.
11. Sınıfsın, sosyal hesabına hiç girmeyip, oyun oynamayıp, ders çalışıp en iyi okullara girersen senin için daha faydalı olur. Bununla uğraşmanın sırası değil.

Birkaç gündür çalışmaları üst seviyeye çıkardım. Tempo kazandıkça daha da çıkaracağım. Günlük yaklaşık 7 saatlik bir çalışma ile yaz sonunda TYT'yi tamamen, AYT'yi ise tamamen olamasa da 3/4 oranında tamamlamış olmayı hedefliyorum. Web üzeri programlama hiçbir şekilde ilgimi çekmiyor şu sıralar. Daha çok ağ sistemleri veya bilgisayar programları üzerinde çalışmak ilgimi çekiyor. O yüzden de ikisi için de Python'un güzel bir başlangıç olacağını düşünüyorum. Merak etmeyin, sadece boş zamanlarımı ayırıyorum :)

Artorias

Hectopat
Herhangi bir okuldan mezun Sınavda 200 bin altında olan birisinin başarılı olma ihtimali nedir ? Örnek Kıbrıs da herhangi bir okuldan mezun oldu yurt dışına nasıl çıkabilir ?

gablov

Decipat
Yer
Königsberg
Merhabalar, benden yaşça büyüksünüz ve deneyiminizden bir şeyler kapmak isterim. Size nerden ulaşabilirim acaba? Discord v.b kullanıyor musunuz?

JINGLET

Hectopat
@Göklerden Gelen Kod abi siz ne zaman matematik hakkında konu açmayı düşünüyorsunuz? Yani ne zamandır bekliyorum. :) Eğer açmayacaksanız söyleyinde beklemeyeyim. :)

Florida

Centipat
Şu an vaktim yok mesajımı alıntılarsan veya beğenirsen iyi olur bu konuyu kaybetmek istemiyorum :)

nemo

Decapat
Yer
01
Şu an vaktim yok mesajımı alıntılarsan veya beğenirsen iyi olur bu konuyu kaybetmek istemiyorum :)
1602280877405.png

Bu tür durumlar için ortadaki kaydet butonuna basabilirsin. Konunun sağ üstünde.

Yukarı