Bilgisayar mühendisliği hakkında bilgiler

Anlamadığım nokta şu, ben burada bir fikir belirtiyorum ve bazı kişiler trollük yapıyor burada. Ben software developer olarak çalışan, Udemy'den yazılım öğrenen kişilere lafım yok aksine kendilerini destekliyorum. Fakat mühendislik unvanına bir okul okuyarak sahip olunur.

İngilizce bir karşılaştırma tablosu atmışım, ne var bunda, bunun havalı olmakla ne alakası var? Framework dokumentasyonları Türkçe değil diye de trollük yapacak mısınız bana?

Diğer bir konu "yazılım dili" konusu. Hadi kardeşim git bakalım C' de nesneye yönelik bir uygulama geliştir bakalım. Büyük firmalara gidip ben sadece Java kullanarak websitesinizi oluştururum de bakalım nasıl bir cevap alacaksınız.

Asla ve asla mühendislik diploması sahibi olmadan mühendis olamazsınız. Bu kadar basit bu olay, Udemy'den 59.99 a kurs alarak mühendis olma hayallerinize devam edebilirsiniz, kolay gelsin.

Merhaba,

Görseldeki yazılar sınav kağıdını doldurmak için verilen cevaplar gibi olmuş, anlamsız.

Bu arada yazılım dili nedir?
Neden anlamsız olsun iki tane kavramın farklarını belirtmişler. Sektörde kaç yıllık bir tecrübeniz bulunuyor? Bizi aydınlatabilir misiniz bu sektör ve bu iki kavram arasındaki farklar nelerdir, anlamsız olan kısım nedir acaba?

Ben gayet sakinim, trollere tahammülüm yok sadece...
Dokunmuş sana. Cevap verdiğin mesaja 6 dakika önce beğenmeme atmışsın. Rüyanda falan görürsün şimdi. Ben tekrar söyleyim de. Liselilere İngilizce metin atınca havalı olmuyorsun. İnsanlar konuya girdi ve sana gülüp gitti.

Dokunmuş sana. Cevap verdiğin mesaja 6 dakika önce beğenmeme atmışsın. Rüyanda falan görürsün şimdi. Ben tekrar söyleyim de. Liselilere İngilizce metin atınca havalı olmuyorsun. İnsanlar konuya girdi ve sana gülüp gitti.
Liseliysen benim problemim değil kusura bakma, o zaman bu konuya girip de başından büyük işlere kalkışmayacaksın.

Sen kimsin de bana gülüyorsun? Her çocuğun eline internet verince böyle oluyor maalesef. Profil fotoğrafı ve isim de zaten tüm yapbozu tamamlıyor.

Liseliysen benim problemim değil kusura bakma, o zaman bu konuya girip de başından büyük işlere kalkışmayacaksın.

Sen kimsin de bana gülüyorsun? Her çocuğun eline internet verince böyle oluyor maalesef. Profil fotoğrafı ve isim de zaten tüm yapbozu tamamlıyor.
Liseli değilim fakat bölümü tercih edecek kişilerin çoğu liseli. Ayrıca burada liseli arkadaşlarımızı aşağılamanı anlayamadım. Sen kimsin asıl gençleri aşağılıyorsun? İki kelime İngilizce okuyabiliyorsun ve kendini bir şey mi sandın bu sebeple? Herkes yapıyor onu bil istedim.

Profil fotoğrafım ve ismim ciddi değil evet. Çocuk ilan etmeniz çocukça. Bu kadar sinirlenmeniz de doğru yerinize basmamdan kaynaklanıyor. Komiksin ve sana gülüyorum. İstediğime gülebilirim. "Sen kimsin bana gülüyorsun" gibi sözlerin senin seviyesiz ve akıl yaşı küçük biri olduğunu gösteriyor. Ötede ağlayabilirsin. Boş boş yazılar yazıp makale yazdığını hayal edebileceğin bir dünya değil burası.

Liseli değilim fakat bölümü tercih edecek kişilerin çoğu liseli. Ayrıca burada liseli arkadaşlarımızı aşağılamanı anlayamadım. Sen kimsin asıl gençleri aşağılıyorsun? İki kelime İngilizce okuyabiliyorsun ve kendini bir şey mi sandın bu sebeple? Herkes yapıyor onu bil istedim.

Profil fotoğrafım ve ismim ciddi değil evet. Çocuk ilan etmeniz çocukça. Bu kadar sinirlenmeniz de doğru yerinize basmamdan kaynaklanıyor. Komiksin ve sana gülüyorum. İstediğime gülebilirim. "Sen kimsin bana gülüyorsun" gibi sözlerin senin seviyesiz ve akıl yaşı küçük biri olduğunu gösteriyor. Ötede ağlayabilirsin. Boş boş yazılar yazıp makale yazdığını hayal edebileceğin bir dünya değil burası.
Benim kimseyi aşağıladığım yok, o senin aşağılık kompleksin olmasın? Ben makale falan yazdığımı düşünmüyorum, senin gibi saatlerce internet ortamında beslenmiyorum ben.

Seviyesizsem seviyesizim seni ne ilgilendiriyor ki bu? Hala İngilizce muhabbetindesin baya büyük bir yaran var galiba İngilizce konusunda anlatırsan dinlerim derman olmaya çalışırım.

Onun dışında şunu anladım ki gerçekten bu ülkede internet senin gibi beyni gelişmemişlere uyuşturucu etkisi yapıyor ve zevk veriyor, iyi forumlar.

Moruk liseli gençlere tercihlerinde yardım olsun diye İngilizce yazılar attım çok havalıyım çok zekiyim yhaaa.

Udemy'de alacagin egitimlerin %99.99'u 10 sene sonra obsolete olacak.
Kalburustu bir universitede alacagin egitim 50 sene sonra dahi gecerli olacak.

Udemy vb. olusumlarin universite alternatifi degiller. Pratik skillset ogretme yeri oralar. Nasil Wordpressle bilmemne yaparsin, Angular ile hede hodo nasil yapilir vs gibi.
Universitenin olayi o degil.

---

Programlama dili bilmek muhendislik degil. Dunyadaki tum dillere dair bilinebilinecek her seyi bilseniz dahi yazilim muhendisi olmazsiniz.

---

Arkadasin Ingilizce paylasim yapmasinda bir sorun yok. Liseyi bitirmesine ve muhendislik egitimi almaya hazirlaniyor olmasina ragmen bu basit paylasimi anlamiyorsa bu forumun "Programlama" bolumu dahi fazla geliyor demektir.
Hocam o %00.01'lik kısmını sizin şirketiniz mi hazırladı?🤣
Şaka bir yana mesela bir üni hocası ünide anlattığını o platformlara koysa olmaz mı hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı