Bilgisayar mühendisliği hakkında bilgiler

Burası bir tercih veya üniversite bölüm seçimi yeri değil. Onun için birçok yer var.

Hala aynı noktadasın, senin eline klavye verende suç.
Hocam karşılaştırmanın Türkçe'sini koysanız iyi olurdu ama.
Burada genelde gençler takılıyor ya. Üni, bölüm seçim yeri değil ama fikir verir.
Mesela ben lisedeyim. İngilizce'm hala yeterli değil. Cümleyi anlasam da kelimeleri bilmiyorum veya başka bir şey...

Uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitim nasıl farklıysa bu da o şekilde. Birinde soru sorabilirken birinde soramıyorsunuz.
Doğru ama onu da Youtube'da falan canlı yayın açsa oradan sorsalar.

Hocam o %00.01'lik kısmını sizin şirketiniz mi hazırladı?🤣
Şaka bir yana mesela bir üni hocası ünide anlattığını o platformlara koysa olmaz mı hocam?

Universitede hoca haftada 2-3 saat ders ya anlatir ya anlatmaz. Kalani ogrenci ve asistanlar cabalariyla ogrenir. Hoca da bunu sinavla onaylar. Hangi ders kitaplarindan faydalanacak, hangi sirayla neyi nasil ogretecek hoca belirler. Ayrica video setlerinde interaktivite sifir. Yazilana bakip aynisini yapip ayni sonucu alinca ogrendigini sanan insan dolu.

Video stream platformlarda izleyerek ogrenebilecegini alirsin, katilimcilarin pek azi hazirlanan alistirma sorularini cozer ve bunu onaylayan bir kurum da olmadigi icin kredibiliten olmaz. Udemy ( sertifika veriyor mu bilmiyorum ) ya da Coursera sertifikalarinin bir halta yaramamasinin sebebi de bu. Bir standardizasyonu yok.

Yorumun için teşekkürler. İngilizce seviyesinin insanlar arasında bu kadar düşük olduğunu bilmiyordum. Şuanda ülkede neredeyse birçok üniversite İngilizce eğitim veriyor çünkü.

Şuanda elimizde Google Translate var yıllardır baya gelişmiş durumda, sonrasında aynı konuyu Türkçe olarak da internette aratıldığında İngilizce kaynaklar kadar geniş bilgi olmasa da bilgiye erişebiliyorsunuz. Ama hiç düşünmedim neden İngilizce atıyorum diye.

Geri
Yukarı