Bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Bütçe
Sınır yok şu an beni rahat mezun etsin yeter.

Bu ikili senin fiyat sıkalanda sanırım ASUS zephyrus bu modelinde GeForce RTX 2060 Max-Q kullanmış normal 2060'dan biraz daha kısılmış bir modeli daha az enerji harcıyor daha yavaş belleklere sahip detaylı bilgi için bu linkten ulaşabilirsiniz.

Orada benim koyduğum Apple değil biraz daha para ekleyebilirseniz i7 olanı tercih edebiliriz ama bellek 3733 MHz bellekler kullanılmış güzel bir bilgisayar ama biraz daha verip yükseltilebilir.

Bir tane daha:

Son düzenleme:
Bir tane daha:

18.000 TL gibi bütçem var şu anda biraz baktımda üstüne çıkamam bunlar biraz pahalı geldi başta bütçem yok dedim kusura bakmayın.
Arkadaşlar aklımda olan modelleri aşağıya bırakacağım bunlardan hangisini neden önerirsiniz diye yazarsanız çok sevinirim şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Dell marka:
Dell Inspiron 7501 Intel Core i7 10750H 16GB 1TB SSD Fiyatı

Dell XPS 7390 Intel Core i7 10510U 16GB 512GB SSD Windows 10 Fiyatı

ASUS marka:
Asus ExpertBook B9450FA-BM0577R Intel Core i7 10510U 16GB Fiyatı

Apple marka:
Apple MacBook Pro Intel Core i7 9750H 16GB 512GB SSD Radeon Fiyatı

Lenovo marka:
Lenovo ThinkPad E14 Intel Core i7 10510U 16GB 1TB + 512GB Fiyatı

Bunları düşünüyorum fakat bu zamana kadar oyun oynayan insan olduğum için tekrar üniversitede oyun oynama isteği gelirse ekran kartı sebebi ile bunlarda oynanmaz oynadığım tek oyun League of Legends zaten o pek sistem istemiyor.
Oyun laptopu alsam diye düşünüyorum fakat onlarda batarya ve fan sesi sinirimi bozuyor tavsiye olarak ne önerirseniz öneriye açığım.
Bu kadar fiyat verip ekran kartı kötü olunca biraz değişik hissediyorum nedense.

Son düzenleme:

İşlemcisi çok iyi.
Pil gücü iyi.
Ekran kartı diğerlerinden daha iyi.
Wi-Fi-6 özelliğine sahip.

Apple MacBook Pro Intel Core i7 9750H 16 GB 512 GB SSD Radeon fiyatı.

Bu aradakaşın monitörü çok iyi.
İşlemcisi bir tık daha güçsüz ama Apple olduğu için o farkı hissetmezsiniz.
Ekran kartı bir tık daha güçsüz.
RAM'ler bir tık daha gücsüz.
Pil değerleri eşit çok ufak Apple üstün.

Bunları düşünüyorum fakat bu zamana kadar oyun oynayan insan olduğum için tekrar üniversitede oyun oynama isteği gelirse ekran kartı sebebi ile bunlarda oynanmaz oynadığım tek oyun League of Legends zaten o pek sistem istemiyor.
Oyun laptopu alsam diye düşünüyorum fakat onlarda batarya ve fan sesi sinirimi bozuyor tavsiye olarak ne önerirseniz öneriye açığım.
Bu kadar fiyat verip ekran kartı kötü olunca biraz değişik hissediyorum nedense.

Bana kalırsa ki bende bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim bilgisayarı sürekli okul götürecekmişsin gibi hissetme derste okulunu bilgisayarı kullanıyor zaten sunum vs gibi durumlarda kendi bilgisayarını kullanacaksın programları kuvvetle muhtemel evde yapacaksın ki korona var herkes birçok işini evde yapıyor o yüzden alırken iyi düşünmelisin ilk 2 yılında zaten çok bir işin olmayacak aslına bakarsan ve şu anda laptop satışları patlamış olduğundan dolayı fiyatları da çok abartılı fiyatlar bunları düşünüp göz önünde bulundurmanı öneririm.
Gerçekten laptopa ihtiyacın var mı? Bir de böyle fiyatlarının uctuğu bir dönemde. Kendi evinde kalacaksan zaten ben başlangıç için masaüstü bile kullanabilirsin ilk 2 yıl sonrasında durumlar ne olur tabii bilmiyorum kendine güzel bir laptop alabilirsin. Bu fiyatlara kendine çok güzel bir masaüstü sistem dizelebilir ama senin böyle bir sisteme ihtiyacın var mı? Ben laptop almıştım ve çok mutlu değildim bilgisayarla vakit geçirdiğim zaman evimdeydim arkadaşlar benim ev var diye bana gelirdi ben hiç gitmediğim halde onlara laptop boşu boşuna almışım gibi bir durum oldu.

Bu arada bu da güzel bir oyun laptopı fiyatı da gücüne göre iyi

İşlemcisi çok iyi.
Pil gücü iyi.
Ekran kartı diğerlerinden daha iyi.
Wi-Fi-6 özelliğine sahip.

Bu aradakaşın monitörü çok iyi.
İşlemcisi bir tık daha güçsüz ama Apple olduğu için o farkı hissetmezsiniz.
Ekran kartı bir tık daha güçsüz.
RAM'ler bir tık daha gücsüz.
Pil değerleri eşit çok ufak Apple üstün.

Bana kalırsa ki bende bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim bilgisayarı sürekli okul götürecekmişsin gibi hissetme derste okulunu bilgisayarı kullanıyor zaten sunum vs gibi durumlarda kendi bilgisayarını kullanacaksın programları kuvvetle muhtemel evde yapacaksın ki korona var herkes birçok işini evde yapıyor o yüzden alırken iyi düşünmelisin ilk 2 yılında zaten çok bir işin olmayacak aslına bakarsan ve şu anda laptop satışları patlamış olduğundan dolayı fiyatları da çok abartılı fiyatlar bunları düşünüp göz önünde bulundurmanı öneririm.
Gerçekten laptopa ihtiyacın var mı? Bir de böyle fiyatlarının uctuğu bir dönemde. Kendi evinde kalacaksan zaten ben başlangıç için masaüstü bile kullanabilirsin ilk 2 yıl sonrasında durumlar ne olur tabii bilmiyorum kendine güzel bir laptop alabilirsin. Bu fiyatlara kendine çok güzel bir masaüstü sistem dizelebilir ama senin böyle bir sisteme ihtiyacın var mı? Ben laptop almıştım ve çok mutlu değildim bilgisayarla vakit geçirdiğim zaman evimdeydim arkadaşlar benim ev var diye bana gelirdi ben hiç gitmediğim halde onlara laptop boşu boşuna almışım gibi bir durum oldu.

Bu arada bu da güzel bir oyun laptopı fiyatı da gücüne göre iyi.

Önerdiğiniz bilgisayar biraz oyun bilgisayarı olduğu için şarj süresi çok az oluyor o yüzden Monster'dan vazgeçtim bir de şu an kardeşimle kullanıyoruz evde olsam da işim zorlaşıyor bir tane laptop var fakat bitti artık açılma süresi ders dinleme vs çok yavaş şehirdışında okuyacağım için laptop düşünüyorum ve şimdi almaz isem dolar sürekli artıyor bir daha zor alırım beklemek çok mantıklı değil şu zamanlar öyle düşünüyorum. Dell güzel gibi fakat işte ekran kartı bir tek LoL oynuyorum onu açar mı bilmiyorum kasmasa yeter grafik önemli değil benim için. Bir de oyun programlama işine yeter mi bilmiyorum?

Her türlü full grafikte bile bile oynarsınız buda videosu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada bu bilgisayar güçlü ince naif bir bilgisayar amacı %100 oyun kitlesine hitap etmiyor daha çok profesyonel alan için yapılmış çizgilerin fan tasarımından içinde 2060 olması rağmen kaba olma mısından belli isterseniz bir araştırın belki gerçekten işinize yarayabilir.

Asus ZenBook modelleri bence ideal. Bende benzeri çift ekranlı VivoBook S14 var ve şarjı 6 saatten uzun gidiyor. Ayrıca çok yüksek grafik isteyen oyunlar da oynamazsan MX 250 yeterli geliyor. Ayrıca hafif olması çok iyi diğer bilgisayarlar gibi taşımada sorun yaratmıyor. ZenBook VivoBook'dan bence daha iyi. Mesela VivoBook'da Thunderbolt, USB 3.2 gibi yeni bağlantı portları bulunmuyor. Maksimum 5 GB/s hız vaat ediyor VivoBook portları.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı